Avrupa

Hollanda 2020 # 1DayMore4Volleyball’da Önde

Avrupa Voleybolu için gerçekten tarihi bir güne üç haftadan az bir süre kala, Hollanda (36.000), İspanya (26.400) ve Sırbistan (20.000) rakamları ile şimdiye kadar 2020 # 1DayMore4Volleyball’a en fazla katılımcıyı kaydederek öncülük ediyor. Avrupa genelinde 2.409 mekanda toplam 10.230 maçtan dolayı toplamda 142.493 kişiye ulaşıldı!

Açıkçası rakamlar her geçen gün artıyor ve Ulusal Federasyonların yanı sıra Voleybol meraklıları hala 29 Şubat’a kadar kayıt yaptırabilirler, bu yılki sıçrama günü gerçekten etkileyici, eşi görülmemiş bir Voleybol kutlaması ve ruhuyla çakışıyor.

Rakamlar, CEV’nin bu girişimi ilk kez başlattığı 2016’ya kıyasla neredeyse üç katına çıktı ve bu CEV ve tüm Ulusal Federasyonların bu eylemi desteklemek için yaptığı kapsamlı çalışmaların bir kanıtı.

29 Şubat’ta Voleybol oynamaktan hoşlanıyorsanız, yine de resmi etkinlik web sitesi https://1daymore4volleyball.cev.eu aracılığıyla kayıt olabilirsiniz ve bunu yaparken 142.000’den fazla kişiye katılarak, birçok ödülden birini kazanma şansınız olacaktır. Bunlar arasında 16 Mayıs 2020’de Berlin’deki ikonik Max-Schmeling-Halle’de gerçekleşecek CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri’ne bir bilet de var!

CEV tarafından Ocak ayında başlatılan #VolleySkillChallenge’e gelince, bu özellikle Slovenya’da en son Rok Mozic’i de içerdiği büyük bir hit haline geldi. Birçoğu OK Merkur MARIBOR’un oyuncusunu Sloven Voleybolunda yükselen yıldız olarak görüyor. Mozic, Ocak ayında Berlin’de düzenlenen Tokyo 2020 elemelerinde Slovenya kadrosunda yer aldı ve geçen yılın # EuroBeachVolleyU18’inden de gümüş madalyaya sahip.

Sloven kadın milli takımının kaptanı Eva Mori de tıpkı OK SIP SEMPETER’ın genç oyuncularının yaptığı gibi bu mücadeleyi de üstlendi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu