Dünya

Hollanda’dan Nepal’e 3 Yıllık Destek Projesi Başladı

FIVB Dünya Kongres’nde Hollanda ve Nepal voleybol federasyonu başkanları birlikte çalışmanın olanaklarını konuşuyorlar. Her iki ülke de voleybola katkıda bulunmak ve oyunu geliştirmek istiyor. Voleybol Nepal’in milli oyunudur. Ülkenin her yerinde oynanıyor. Betonda, kumda, çimende, dağlarda ve hatta en kırsal alanlarda bile oyunun oynandığını göreceksiniz.
İki ülke, arasındaki birkaç görüşmeden sonra FIVB ve Let’s Keep The Ball Flying ile birlikte üç yıllık bir destek projesi üzerinde anlaşmaya varmayı başardılar. Voleybol hayatları değiştirebilir ve özellikle bu işbirliği kapsamında büyük bir fark yaratıyor! Hollanda Voleybol Federasyonu (Nevobo) başkanı Bay Peter Sprenger böyle söylüyor.
Bu özel proje belgelendi ve iki yıl sonra Meksika’daki FIVB Dünya Kongresi’nde sergilenerek büyük alkış aldı. Hem FIVB hem de diğer ülkelerin federasyonları bu ‘örnek’ proje ve bizim daha fazla seçenek aramamız konusunda çok heyecanlı. Let’s Keep The Ball Flying, birlikte çalışan iki ülkeyi desteklemek isteyen ilk kişi olacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu