Hollandalı Nimir 42 sayı ile rekor kırdı

0
57

2021 FIVB VNL’de Hollanda ile Fransa karşılaşmasında Hollandalı oyuncu Nimir Abdel-Aziz, takımına kazandırdığı 42 sayı ile bir maçta 40 sayının üzerinde performans gösteren ilk oyuncu oldu. Hollandalı oyuncu 42 sayıya 5 setlik maçta ulaştı.

29 yaşındaki Hollandalı Nimir , %63’lük (36/57) olağanüstü bir hücum verimliliği kaydetti ve 2 blok ve 4 servis 36 hücum sayısı ile toplamda 42 sayıya ulaştı. Bu sayı, Hollanda’nın  Fransa karşısında attığı toplam sayının yarısından fazlasına denk geliyor.

Bundan önceki tüm zamanların #VNL sayı rekoru ise 2018’de 37 sayıyla Çinli Jiang Chuan’a aitti

Aynı maçta Fransa’dan Theo Faure, tam olarak 30 sayı toplarken, tek bir VNL maçında 30 sayı veya daha fazla sayı atan oyuncular listesine de girdi. Faure 23 atak (%58 ,23/40), 3 blok ve 4 servis sayısı kazandırdı ancak bu galibiyete  yetmedi.

Karşılaşma sonrası Hollandalı oyuncunun görüşleri şöyleydi: “Fransa’ya karşı oynuyorduk ve Fransa dünyanın en iyi takımlarından biri. Bu yüzden tabii ki gerçekten zor bir maçtı. Bunu üçüncü setten ziyade ilk iki sette de gördük. 3. Sette biraz daha iyi oynamaya başladık ve büyük bir mücadele haline geldi ve bu maçı kazandığımız için gerçekten mutluyuz  VNL’deki her galibiyet bizim için özel Savaşmaya devam ettik, biraz daha savunmaya yapmaya ve iyi servis atmaya başladık. Onlara baskı uyguladık ve gerçekten her iki takım da harikaydı. Sonunda biri diğerinden biraz daha şanslıydı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here