Hugo Silva: Portekiz, EuroVolley’i kahraman gibi bitirdi

0
24

Portekiz EuroVolley 2021 ile etkinliğe altıncı kez katılmış oldu.
Bugüne kadar elde ettikleri en iyi sonuç, 1948’deki ilk Avrupa Şampiyonası’nda elde edildi. Daha sonra, 1951’den 2005 yılına kadar Portekiz Avrupa Şampiyonası’na katılamadı.2019 yılında ise Avrupa Şampiyonası’nda 20. sırada yer aldılar.
Portekiz, Dünya Şampiyonasında ise sadece iki kez yarışarak 2002 yılında 8. oldu. Portekiz, 2007 Avrupa Ligi’nde kendi sahasında gümüş, 2009 yılında bronz ve 2010 yılında altın madalya kazandılar. 2018’de FIVB Challenger Cup’ta kendi seyircisi önünde zafer kazandılar.

Portekiz, EuroVolley 2021′ e pasör Tiago Violas, Marco Ferreira smaçör Tiago Pereira ve libero Ivo Casas’ın dışında nispeten daha az tanıdık oyuncu ile katıldı. Avrupa Altın Ligi’ni onuncu sırada bitirmeleri, Portekizlilerin gruptan çıkmakta zorlanabileceğini gösteriyordu. Ancak Portekiz grupta oynadığı 5 maçta aldığı 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet sonunda topladığı 6 puan ile gruptan 4.ncü olarak çıkmayı başardı.

D Grubu 1.ncisi Hollanda’ya karşı ise çeyrek finalde kimsenin beklemediği bir direnç gösterdi ancak beşinci set sonunda mağlup oldu.

Baş Antrenör Hugo Silva’nın dediği gibi ‘ Portekiz hiçbir zaman ortadan yok olacak bir aşamaya gelmedi güçlü takımlara karşı yabancı olarak kaldık ama Avrupa Şampiyonası’nı kahramanlar olarak sonlandırdık. Bu hepimiz için çok iyi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here