Efeler LigiLiglerManşet

İBB’de sezonun ilk çalışması

AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol A Takımı yeni sezon çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz sezonun pandemi nedeniyle tamamlanmadan tescil edilmesinin ardından uzun süre takım çalışmalarından ayrı kalan turuncu lacivertli ekip ilk kez bir araya geldi. Voleybol takımının yeni sezon çalışmaları, Baş antrenör Hasan Körfez yönetiminde, İBB Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde başladı.

Baş antrenör Hasan Körfez, genç oyuncu ağırlıklı bir kadro yapılanmaları olduğunu belirterek; “Zaman zaman zorluklar yaşayacağız. Ama geçmişinde, şampiyonlukları ve kupaları olan bir takımız ve mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayacağız. Yeni sezonda takım sayısı 12’den 16’ya çıktı. Çok yoğun bir tempo bizi bekliyor. Bu ligin söz sahibi takımlarından biri olarak, İstanbul BBSK ismine yakışır mücadeleyi sahaya yansıtacağız” şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Özkan Hayırlı ise çok zor bir süreç yaşandığına değinerek; “Sporcular olarak biz de dönemi zorlu geçirdik. Sezon öncesi çalışmalarımız en iyi şekilde yapıp, eksiklerimizi kapatarak hazırlanacağız. Yerli oyunculardan kurulu bir takımız ve genç arkadaşlarımız oldukça fazla. Tecrübeli oyuncular olarak onlarla birlikte yeni bir oluşum içindeyiz. Genç arkadaşlarımızın da etkisiyle yeni sezonda çok mücadele eden bir takım olacağımız düşünüyorum” dedi.

Tecrübeli yıldız Serhat Coşkun da, “Yeni sezonda genç ve dinamik arkadaşlarımız aramızda olacak. Voleybol bir takım oyunu ve genç arkadaşlarımız takıma katkı verdiklerinde daha iyi sonuçlar alacağız. Umarım güzel bir sezon geçirip, hedeflerimize ulaşırız” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu