Genel HaberlerManşet

Ihlara Kupası, sporla birlikte Türk Kültürü ve doğal güzelliklerinin tanıtımına da büyük katkı sundu

Kurulduğu günden bu yana başarı merdivenlerini basama basamak çıkan ve geçtiğimiz sezon ilk kez yer aldığı ve Avrupa’nın en iyi liglerinin başında gösterilen Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından Kuzeyboru Spor Kulübü, sadece oynadığı voleybol ile spor anlamında, Kuzeyboru şirketi ile ekonomi ve istihdam anlamında değil, kurulduğu şehir olan Aksaray iline yaptığı tanıtım katkısı ve Türk Kültürünün öğretilmesi anlamında çok önemli hizmetler vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ilki düzenlenen Ihlara Kupası’nın mini bir Dünya Kupası özelliğinden sıklıkla bahsetmiştik. Ancak turnuvanın bitmesine rağmen hissedilen o ki; Ihlara Kupası, bir voleybol turnuvası olmaktan çok bir kültür, tanıtım ve sporda dostluk üzerine tesis edilmiş bir organizasyon olmuş.
Ve tabi her işin olduğu gibi bu işin arkasında olan kahramanlara da hakkını teslim etmek bizim görevimiz:
Bir voleybol sever ve voleybol emekçisi olarak; her yeri ayrı bir tarihi, kültürel ve doğal güzellikler ile dolu Türkiye’mizde, Kuzeyboru gibi ülkesine hizmet etmeye gayret eden kurumları, bu kurumları yöneten vizyonu geniş yöneticileri ve de görevde bulunan Aksaray Valisi Sayın Hamza Aydoğdu’yu yürek kutluyor ve alkışlıyoruz.

Devlet terbiyesi ve devlet insanı silueti ile voleybolumuza sağladığı katkıları Ihlara Kupası organizasyonu ile tüm camiamıza göstermiş olan Vali Aydoğdu ile Kuzeyboru Spor Kulübü Başkanları Mustafa Topgaç ve Bülent Karaman başta olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyoruz.

Voleybol Aktüel

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu