Avrupa

İki Kıta Federasyonu İlk Kez Güçlerini Birleştiriyor

CEV ve AVC, Antrenörlerin Eğitimi Konusunda Güçlerini Birleştiriyor

CEV her seviyede voleybolu geliştirebilmek  için yoğun çalışmalarına devam ediyor. Voleybol ailesi için bu hafta başlarında, ilgili AB makamlarının ‘Avrupa-Asya’dan gelen koçlar arasındaki işbirliği’ projesinin Spor Fonundaki Hareketlilik ve Değişim yoluyla fon sağlamadan faydalanacağını doğrulamasından sonra daha iyi haberler geldi.

Proje, CEV ve Asya’daki mevkidaşlarını yani Bangkok merkezli Asya Voleybol Konfederasyonunu (AVC) ve ayrıca Macaristan ve Slovenya Ulusal Federasyonlarını içeriyor. CEV tarafından tasarlanan bu proje, devam eden ve son derece başarılı CEV Okul Projesi “Play Voleybol, Bununla Büyüyün” ile benzer bir deneyimin ardından AB finansmanı için uygun hale geldi.

CEV ve AVC tarafından oluşturulan ve daha özel olarak kendi Koçlar Komisyonları ve Geliştirme Bölümleri tarafından yaratılan iş birliğinden amaç, voleybol koçlarının çalışmalarını geliştirmek, en iyi uygulamaları paylaşma, eğitim materyali sağlama ve iletişimi güçlendirecek bir ağ oluşturmak ve böylece Avrupa ve Asya’daki voleybol antrenörleri arasında iş birliği gerçekleştirmek.

Bu suretle iki Kıta Konfederasyonu; voleybol antrenörlerinin bilgisini arttırmak, istihdam edilebilirliklerini geliştirmek, sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek, voleybol antrenörlüğünde kıtalararası işbirliğini geliştirmek ve gelişimini hızlandıracak iddialı bir projenin sunulması için güçlerini taban seviyesinde ilk kez birleştiriyor.

Proje, Ocak 2020 de başlayacak ve Aralık 2021 de sona erecek. Bu etkinlik; CEV, Avrupa Antrenörler Komisyonu (ECOC) ve CEV Teknik ve Geliştirme Departmanı tarafından eğitim yoluyla voleybolu geliştirmek için yapılan çalışmaların bir kanıtı ve sonunda oyuna daha iyi koçların ve katılımın artmasını sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu