Dünya

İkiz bebek üstüne Olimpiyat Oyunları…

Brezilyalı yıldız Sheilla Castro, ikizleri Liz ve Ninna’yı doğurduktan sonra voleybol kariyerine, bu yılki Tokyo Oyunları’nda ülkesini bir kez daha Olimpiyatlarda temsil etme hedefiyle devam etti.
Bu yavaş bir süreçti ve üç yıldır spordan uzak bir oyuncu için beklenen bir şeydi. Ancak 2020’nin ilk aylarında, baş antrenör José Roberto Guimarães bu yaz Japonya başkentinde kadroda olacak oyuncuları seçtiğinde 36 yaşındaki smaçörün en iyisine dönebileceğine dair cesaret verici işaretler geldi.

Sheilla, geçen yıl Japonya’daki FIVB Dünya Kupası’nda Brezilya takımında yer aldı ve takımın turnuvadaki tüm maçlarında kadrodaydı ancak sınırlı dakikalar oynadı. Bununla birlikte, kulüp sezonunun, uzun bir hareketsizlik dönemine rağmen Güney Amerika tarafı için hala önemli bir oyuncu olabileceğini gösterebileceği bir yer olacağını biliyordu.

Birkaç yıl önce Brezilya Süper Ligi’nde çıkış yaptığı kulüp Itambé Minas’a döndü ve takımdaki rolünü sürekli geliştirdi. 2019 FIVB Voleybol Kadınlar Kulübü Dünya Şampiyonası’nda yedekte yer aldı ancak Çin’deki turnuvanın bitiminden kısa bir süre sonra bir başlangıç noktası kazandı.

Brezilya Kupası’nın yarı finalinde 19 sayıyla muazzam bir performans sergiledi ve Itambé Minas’ın geçen hafta Güney Amerika Kulüp Şampiyonası’ndaki üçüncü  zaferinde önemli bir rol oynadı.

Kıta turnuvasında kazanılan zaferden sonra, “Sezonla birlikte Superliga ve Güney Amerika Şampiyonası’nı öncelik olarak aldım” dedi. “Formumun yüzde 100’ünde olmayacağımı biliyordum, ancak olabildiğince iyi bir seviyede olmayı kişisel bir hedef olarak aldım. Üç yıldan sonra kolay olmadı ve henüz elimden gelenin en iyisini yapmadım, ama şimdi yüzde 70 ile 80 arasında bir yerdeyim diyebilirim. ”

Pekin 2008 ve Londra 2012 Oyunları’nda bir Olimpiyat şampiyonu olan Sheilla, Brezilya’nın beşinci sırada yer aldığı Rio 2016 Olimpiyatları’nda da yer aldı. Emektar voleybolcu, muhtemelen 2020 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde Brezilya formasını giyecek ve burada Tokyo’da kadroda bir yer bulmayı umuyor.

“Tokyo hakkında düşünmediğimi söylersem yalan söylerdim, ama üzerime çok fazla ağırlık koymamaya çalışıyorum” dedi. “Olimpiyatlar düşündüğüm tek şey olsaydı günlük işlerime odaklanmayı kaybedecektim ve gerçekten de istediğim seviyeye gelebilmek için buna ihtiyacım var.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu