Para Volley

İlk Türkçe Paravolley eğitim kitabı yayınlandı

Türkiye’de hızlı bir yükseliş sürecine giren, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde organize edilen ligler ve oluşturulan Milli Takımlar ile Avrupa salonlarında boy göstermeye başlayan Oturarak Voleybol (Paravoley) hakkında Türkçe yazılan ilk kitap piyasaya çıktı.

İran Paravoley Milli Takımı ile bir çok uluslararası turnuvada görev yapmış ve uzun zamandır ülkemizde Oturarak Voleybol Takımlarında yer alan İran asıllı Mohsin Zandi, ülkemizde basımı gerçekleştiren ilk Paravoley Eğitim kitabını yayınladı.

Yirmi sekiz yıldır oyuncu ve antrenör olarak elde ettiği tüm spor tecrübesini yazdığı kitaba yansıtan Zandi kitabı ile ilgili olarak şunları söylüyor: ‘Covid-19 Pandimi nedeni ile altı ay boyunca karantinada kaldım ve  Paravoley eğitim kitabını derlemek için büyük çaba harcadım. Bu süreçte bana cesaret veren ve yardımcı olan sevgili aileme öncelikle çok teşekkür ediyorum. Benden manevi destekleri esirgemeyen Dünya Paravolley Federasyonu Başkanı Sayın Barry’e teşekkür ediyorum. Bana teşvik ve sevgi dolu mesajlarıyla her zaman yardımcı olan tüm arkadaşlarım ve hocalarıma ayrı ayrı teşekkür ederim. Türkiye’de ve dünyada Paravolley misyonum devam ediyor’.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu