AvrupaManşet

İlker Aycı: ‘Son 16’ya adımızı yazdırdığımız için mutluyum.’

THY Spor Kulübü ağırladığı iki maç sonunda, CEV Challenge Cup’ta son 16’ya kalma başarısı gösterdi. Maçtan sonra, THY ailesi büyük mutluluk yaşarken, iki maçı da salondan takip eden THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yayıncı kuruluşa röportaj verdi.

İlker Aycı, tur ve maçla ilgili şu yorumda bulundu: “Tarihimizde, özellikle Challenge Cup’ta Avrupa’da ilk kez kulüp olarak temsil ettik memleketimizi, ligimizi, ülkemizi. Çok mutluyum. Arkadaşlarım iki gün boyunca çok iyi mücadele etti. İki güne sahne olan iki maç yaşadılar. Las Palmas çok iyi tanınan bir takım. Avrupa kupalarında, eskiden beri bu kupalarda adını yazdırmış tecrübesi olan bir takım, bilinen bir takım. O nedenle, böyle bir ekol takım karşısında arkadaşlarımızın gösterdiği performanstan dolayı hepsini kutluyorum. Özellikle kulüpte yeni bir yapılanmanın ve gelecekte uzun vadeli bir yürüyüşümüzün bu aşamasında son 16’ya adımızı yazdırdığımız için mutluyum.”

Son 16’ya kalan takımın, bundan sonraki aşamaları için, Başkan Aycı’nın görüşleri ise şöyle oldu: “Şimdi bundan sonra daha zor takımlar önümüzde. Daha iyi oynamaya mecburuz. Oyunumuzu da zamanla geliştirmeye mecburuz. Ama takımdaki hava, arkadaşlık, kardeşlik, ilerlemek için hocalarına güvenerek, yöneticilerine güvenerek, şu anki geldikleri durumdan memnunuz. Umarım daha iyilerini başarırız. Umarım daha iyileri olur. Biz bu kupada sonuna kadar gitmek istiyoruz. Umarım başarabiliriz. Kupayı getirmek belki zor ama kupada en azından finali gösterebiliriz. Yarı final, final görebiliriz. Çünkü ilk defa, daha ilk tecrübemiz bu bizim.  O nedenle çok heyecanlıyız. Sonuna kadar gideceğiz, sonuna kadar mücadele edeceğiz.”
İki maçı da canlı yayınlayan TRT’ye de teşekkür eden İlker Aycı, “Biz TRT’ye de buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Güzel maçları izlettirdiğiniz için ve yayınladığınız için. TRT’ye ve TRT ailesine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Tüm THY ailesini tebrik eden Başkan Aycı, THY ailesine turla ilgili şu mesajı verdi: “Sanırım yeni gelen İtalyan hocamız da bize ve kulübümüze hoş geldin demiş oldu. Ben tekrar, başta Ramazan Bey olmak üzere, tüm kulübü, hocamızı, oyuncularımızı, yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Türk Hava Yolları ailesine hayırlı olsun. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu