AvrupaDünya

Imoco Kaptanı Wolosz İtalya Kupası Hakkında Konuştu

Joanna Wolosz: “Conegliano’nun sırrı mı? Bilsem bile söylemezdim…”

Wolosz İtalya Kupası Şampiyonluğu’ndan sonra takım kaptanı olarak verdiği röportaja söze şöyle başlıyor Gerçekten mutluyum çünkü her zaferin farklı bir tadı vardır. Bugün çok güzeldi, özellikle de Novara’ya karşı oynanan yarı finalde çok zorlandık ama üstesinden geldik ve bugün böyle bir oyuna gerçekten ihtiyacımız vardı. Yaptıklarımdan gerçekten gurur duyuyorum.” Roberto Della Corna’nın yaptığı röportajda; Kesinlikle iyi hücum ettik. İyi hücumlarımızla manşetlerini zorladık ve Orro’nun zor durumda kalmasına neden olduk. Ayrıca blok-defansta da oldukça başarılı olduk, hücum varyasyonlarımız geniştiMaç öncesi ve sonrası Daniele’yi (Santarelli) dinledik. O ve ekibi maçı en ince ayrıntısına kadar hazırlamakta gerçekten iyiydi .” diye devam ediyor.

Son olarak ise;Conegliano’nun bu kadar çok başarıya sahip olmasının sırrının ne olduğunu bilmiyorum, bilsem bile söylemezdim (gülerek). Bu yıl takım mükemmel bir kadro ile yenilendi. Eğleniyoruz, ayrıca antrenmanı bile çok ciddiye alıyoruz. Hepimizin amacı aynı: kazanmak. Bu bizim gerçek sırrımız.” Vero Volley Milano ile ilgili ise: “Rakip olarak zorlar ve bunun onlara karşı son maç olmayacağını biliyoruz. Onların da sonuna kadar gidebileceklerini düşünüyorum.” diyerek röportajını tamamladı.

İtalya Kupası Asia Wolosz Imoco 2023

Federica Squarcini ise oldukça coşkulu bir röportaj veriyor: ”Harikaydık, hepimiz çok iyi çalıştık, gerçekten iyi oynadık ve kenardan kim gelirse gelsin takıma katkısı oldu. Asla pes etmedik, Milano’nun zaten zorlu bir rakip olduğunu biliyorduk, yarı finalde harika bir oyun oynadılar ve kolay olmayacağını da biliyorduk. Oyunda kalmakta, asla pes etmemekte, akışta kalmakta ve her zaman sonrasında topu düşünmekte iyiydik.”

Orta oyuncunun eski takımına karşı olduğu için de zafer oldukça önemli: Dürüst olmam gerekirse üstesinden gelmek istedim çünkü maç hakkında çok şey hissettim. Şahsen birkaç oyuncu değişikliği daha yapmalarını bekliyordum, çünkü kadroları derin ve onların tüm hücum güçleriyle karşılaşmaya hazırdık. Özellikle üçüncü sette arayı bulmayı asla başaramadılar, ancak onlara teşekkür ederiz. Şu ana kadar kaydedilen ilerlemeden memnunuz, şimdilik memnunuz ama daha ulaşmamız gereken başka hedefler olduğu için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

İtalya Kupası Federica Squarcini 2023

İtalya Kupası ile birlikte yaşananları derleyecek olursak; Daniele Santarelli Prosecco Doc Imoco Volley Conegliano ile birlikte 16. kupasını kaldırdı, Isabelle Haak oynadığı son 8 kupada da şampiyon tarafta yer aldı, Imoco Volley 4 kez üst üste İtalya Kupası’nın sahibi oldu.

Wolosz Haak İtalya Kupası

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu