Dünya

İranlı Yıldız Karimisouchelmaei’nin Parlama Zamanı

Javad Karimisouchelmaei, İran erkek milli takımında umut vaat eden genç bir pasör.

İran kadrosunda birkaç gelecek vaat eden oyuncu var ve hepsi kaptan, dünya standartlarında bir pasör Saeid Marouf’u takip ediyorlar. Genç takımdan gelen Javad Karimi, İran’ın ikinci pasörü olmak için ilerliyor.

Marouf pozisyon için çok yüksek standartlar belirlerken, çaylak pasör Karimi rolünü sağlam bir şekilde oynuyor ve antrenörleri ile takım arkadaşları tarafından kendisinden beklenen harika oyunları sağlayarak kendisi için yüksek standartlar yarattı.

Karimi yetenek ve arzu bakımından kararlı ve liderlik pozisyonuna adım atmayı beklerken sabırla sırasını beklerken takımın ikinci pasörü olma yolunda etkili bir şekilde çalışıyor.
Marouf, Karimi’nin 2019 FIVB Voleybol Erkekler Dünya Kupası Japonya’daki performansı hakkında “Ekibimizde iyi oyuncular var” dedi. “Her pozisyonda genç oyuncularımız var. Sanırım şimdi ikinci pasörümüz (Karimi) çok iyi oynuyor. Oyuna yeterince odaklanıyor. ”

Karimi, Marouf gibi büyük bir lider altında oynadığı için kendisini şanslı hissediyor, ancak diğer birçok pasörleri de seyrediyor.

“Marouf ile oynamak harika bir deneyim. Bu sadece dünyanın en iyi pasörlerinden birinden öğrendiğim anlamına geliyor. Marouf ile aynı takımda olduğum için çok şanslıyım çünkü deneyimini genç oyunculara paylaşan cömert bir lider. ”

“Birçok oyuncuyu, özellikle de dünyanın en iyi pasörlerinin oyunlarını takip ediyorum. Onları ve güçlü noktalarını inceliyorum ve bunları kendi oyunumda kullanmaya çalışıyorum. ”

En son rekabeti Çin’in Jiangmen kentindeki Tokyo Continental Voleybol Eleme turnuvasında gerçekleşti, ancak Japonya’daki FIVB Dünya Kupası’ndaki parlak anları, oyuna olan tutkusunu ve tutkusunu gerçekten gösterdi.
“2019 FIVB Dünya Kupası, muhtemelen Olimpiyat Oyunlarının yanında benim için en büyük turnuvalardan biri. Dünyanın en iyi oyuncularına karşı oynamak bana inanılmaz bir deneyim yaşattı. Bu turnuvada birçok maç oynadım ve ondan çok deneyim kazandım. ”

İranlı ilk pasör Marouf’a layık bir halef olarak ününü hala artırıyor ve genç, yeteneklerini sergilediği, kadrodaki yerini kazandığı ve her gün ilerleyişi üzerinde çalıştığı için ekibine benzer bir başarı getirmeyi umuyor.
“Ben bir voleybol ailesinden geliyorum. Beni etkileyen babamdı. Ben gençken yanında voleybol oynamamı istiyordu. Farklı antrenörler altında eğitim aldım ve genç milli takımına davet edilmek için çok çalıştım. Üst düzey milli takımda yer bulana kadar aşamalı olarak sahne aldım. ”

“Milli takımda oynadığınızda, her şey bayrak ve ülke ile ilgilidir. Herkesin odak noktası performans üzerinedir. Bir kulüpte oynadığınızda, sporcu için geçimini sağlayabilecek bir meslektir. Profesyonel olarak oynamak da becerileriniz üzerinde çalışmanıza yardımcı olur.
“Profesyonel kariyerime başladığımdan beri her zaman Olimpiyat Oyunlarında oynamayı hayal ettim. Bu herhangi bir oyuncu için büyük bir başarı. Tokyo 2020 elemesini kazandığımız gün çok mutluydum, çünkü bu benim kariyerimdeki en büyük başarı. ”

Karimi gelecek vaat eden bir gelecek için hazır, ama şimdilik gelecekle ilgili herhangi bir genç yetenek kadar heyecanlı. 22 yaşındaki yıldız, Nisan ayında Belçika kulübü Greenyard Maaseik ile iki yıllık bir sözleşme imzaladı ve bu ligde oynayan ilk İranlı oyuncu olacak.

“Yabancı bir kulüpte oynamak için bu fırsata sahip olmak harika. Herhangi bir oyuncu bu tür deneyimleri memnuniyetle karşılar. Bu genç yaşta denizaşırı bir ülkede oynayabildiğim için mutluyum. Avrupa’da büyük bir koç liderliğindeki büyük bir kulübe katıldığım için mutluyum. Umarım Belçika’da İran voleybolu için iyi bir elçi olabilirim. ”
Gelecek için basit bir dileği var.
“Sadece takım arkadaşlarımın, koçlarımın ve taraftarlarımın oyunumdan memnun olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu