Genel Haberler

İrlanda’da İlk Gençlik Gelişim Kampı

Üç ülkeden gelen genç takımlar, Gormanston Park College Spor kompleksinde Voleybol İrlanda’nın ilk gençlik gelişim kampı için bir araya geldiler. Bu kampta  uluslararası rekabet baskısı olmadan bazı zorlu maçlarda genç oyuncuların deneyiminin geliştirilmesi amaçlandı.

Etkinliğe Danimarka ve Kuzey İrlanda’yı temsil eden ekipler katıldılar. Bunun yanı sıra İrlanda’nın ulusal ekip üyelerinden ve yeni Ulusal Gençlik Ligi’ndeki oyunculardan oluşan bir dizi bölgesel temsilci ekipte katılanlar arasında idi. Blitz tarzı etkinlik kısmen CEV / SCA geliştirme fonu ve Performansa Katılma Programı aracılığıyla finanse edildi. Program ve konsept, genç oyuncuların gelecekte uluslararası rekabete hazırlanmasına yardımcı olacak şekilde düzenlendi.

Voleybol İrlanda Genel Menejeri Gary Stewart ; “Stratejinin önemli bir parçası, genç oyuncularımızın gelişimleri için daha fazla fırsat sağlamaktı ve bunun için CEV ile Küçük Ülkeler Birliği’ne desteklerinden dolayı minnettarız. Oyuncuların ve antrenörlerin hafta sonundan çok şey öğrendiğinden eminim. Özellikle bu projeyi geliştirirken, Gelişim Memuru Conor Flood’a kararlılığı için teşekkür etmek istiyorum. Haftasonu  Danimarka ve Kuzey İrlanda’dan dostlarımla bir arada olmak harika oldu.”

Bu, Voleybol İrlanda’nın ev sahipliğini yaptığı bu tür ilk uluslararası gençlik etkinliği. Amaç, genç İrlandalı Voleybolcuların yeteneklerinden zevk almaları, öğrenmeleri ve geliştirmeleri için fırsatlar sağlayarak etkinliği büyütmek. Bu, oyunculara potansiyellerine ulaşma fırsatları sağlayacak bir dizi uluslararası yaş grubu etkinliğinde bir ilk oldu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu