Dünya

Ishikawa Başarıya Aç

Hayatınızda olabilecek en korkunç şey nedir? Kendinizden tatmin olmaya alıştığınız zamandır. Bu bakış açısı, yeni şeyler öğrenmenize izin vermeyecek, ”dedi Yuki Ishikawa, onu mükemmellik ve başarı için çabalamaya iten şey hakkında.
25 yaşındaki Ishikawa, şimdiden gezegendeki en iyi oyunculardan biri olarak tanınmasına rağmen kendisinden asla memnun değil. En iyi oyuncularla birlikte oynamaktan hoşlanıyor çünkü bu ona gelişmeye devam etmesi için bir meydan okuma sağlıyor.
“İtalya’daki ilk sezonum özeldi. Modena için oynadım ve o sezon Brezilya’dan Bruno Rezende ile Fransa’dan Earvin Ngapeth aynı takımdaydı. Bana yeni bir dünyanın kapılarını açan en yüksek voleybol seviyesini öğrettiler.
“Onlarla oynarken daha iyi oynamak ve daha güçlü olmak istediğimi fark ettim. Şampiyonluğu kazanmak için büyük bir kulübe katılmak istedim. Elbette kolay değildir çünkü bazen hedeflerinize ulaşmak için zorluklarla karşılaşmanız gerekir. Ama kendime meydan okumaktan asla vazgeçmedim ve her zaman yeni şeyler öğrenmek ve kendimden zevk almak istedim. Bunlar hayatımdaki en önemli şeyler. ”
Ishikawa bugüne kadarki performanslarından memnun olsa da, tamamen tatmin olmaktan çok uzaktır ve bir sonraki görevinde daha iyisini yapmaya kararlıdır.
“En büyük anlarım, elimden gelenin en iyisini oynayabileceğim ve zafer anlarım. Şimdiye kadar kariyerimde istikrarlı bir şekilde yükseldiğimi hissediyorum.
“Sonuçtan memnun değilim, ancak en unutulmaz turnuvam 2019 FIVB Erkekler Voleybol Dünya Kupası oldu, çünkü o zaman kariyerim boyunca yarıştığım herhangi bir uluslararası yarışmada elimden gelenin en iyisini yaptığım zamandı.”
Ishikawa, 15 yıl önce voleybolla tanıştı ve ülkesinin en iyi lise oyuncularından biri oldu. Üniversite öğrencisi olarak milli takımda oynaması ve bir İtalyan kulübünde profesyonel olarak oynaması için seçildi. Şimdi, Japonya için ana hücum silahlarından biri ve İtalyan liginde altıncı sezonunun tadını çıkarıyor.
“Voleybol oynamaya 10 yaşında yerel bir kulüpte oynadığımda başladım. Ortaokul ve lisede oynamaya devam ettim. Art arda iki yıl boyunca, 17 yaşımdan başlayarak üç büyük lise yarışmasını kazandım ve bu, herhangi bir Japon oyuncu için benzeri görülmemiş bir başarı oldu.
“Japonya’da bir üniversiteye girdim ve orada da voleybol oynadım. Aynı yıl, Japonya milli takımında oynamaya ve ilk kez İtalya’da Serie A’da oynamaya seçildim. Beni İtalyan kulübü Modena’da oynamaya teşvik eden üniversite koçumdu ve bana hayatta yeni bir yol gösterdi.
“İtalya’daki oyun seviyesinden gerçekten etkilendim ve yeni hedefimi bulduğum yer burasıydı. O zamandan beri Modena, Latina, Siena, Padova ve şimdi Milano’da oynuyorum. İtalya’daki altıncı sezonumdayım ve kariyerim değiştiği için buradaki deneyimlerimden tamamen keyif alıyorum. Üniversite koçumun anlayışı ve tavsiyesi olmasaydı, bu büyük fırsatı yakalayamazdım. Hayatımdaki en büyük etki o ve onu çok takdir ediyorum. ”
“Bu sezon Milano’da harika bir deneyim yaşıyorum. 1.000 puan ve 100 ace lik bir kariyer rekoru kırdım. Takım arkadaşlarımın desteği olmadan bu kayıtları tek başıma elde edemezdim. Bunun harika bir deneyim olduğunu söylüyorum çünkü kazanıyoruz ve buna katkıda bulunuyorum.
“COVID-19 nedeniyle, bu sezon kabul etmemiz gereken çok fazla belirsizlik vardı, ancak yine de voleybolun tadını çıkarabiliyoruz. Bunu takdir etmeliyiz.
“Powervolley Milano’ya katıldığımdan beri birbirimizle iyi bir ilişki kurduk. Birlikte çalışıyoruz, birbirimizle iletişim kuruyoruz ve gittikçe güçleniyoruz. Bu yüzden burada çok iyi vakit geçiriyorum.”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu