DünyaManşet

İşitme Engelli Kadın Milli Takımımız ilk maçını kazandı

23.cüsü 2017 yılında Samsun’da gerçekleştirilen İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları’nın 24.sü Brezilya’nın Caxias do Sul kentinde devam ediyor.

Brezilya’da ülkemizi temsil eden İşitme Engelli Voleybol Kadın Milli Takımımız, İtalya, ABD ve Polonya takımları ile birlikte yer aldığı D Grubundaki ilk maçta ABD ile karşılaştı. Millîlerimiz sahadan 3-1’lik galibiyet ve 3 puanla ayrılmayı başardı. İşitme Engelli Voleybol Kadın Milli Takımımız, ikinci sınavını 7 Mayıs Cumartesi günü İtalya karşısında verecek.

Son Olimpiyat Şampiyonu İşitme Engelli Erkek Milli Takımımız ise yer aldığı B Grubundaki ikinci maçta Ukrayna ile karşılaştı. Maçta 2-0 öne geçmesine rağmen bu üstünlüğünü koruyamayan Milli Takımımız maçtan 1 puanla ayrılmak durumunda kaldı. Karşılaşmanın setleri 18-25, 21-25, 25-17, 25-22 ve 15-9 sonuçlandı. Bu sonuçla İşitme Engelli Erkek Milli Takımımız puanını 4 yaptı.
İşitme Engelli Voleybol Erkek Milli Takımımız, grubundaki 3. maçta Bulgaristan’la karşılaşacak. Millilerimiz, grupta oynadığı 2 maçı da 3-0 kaybeden Bulgaristan ile 6 Mayıs Cuma günü TSİ 18.30’da karşı karşıya gelecekler.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu