DünyaManşet

İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda hükmen yenik sayıldık

İtalya’nın Chianciano Terme kentinde düzenlenen 4. Dünya İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda Kadınlar kategorisinde  İşitme Engelli Kadın Milli Takımımız, RCDS (Rusya) ile 26 Eylül Pazar günü oynaması gereken karşılaşma, Millilerimizin temaslı Covid-19 vakası sebebiyle önce ertelendi ardından Milli Takımımızın 3-0 hükmen yenilgisine karar verildi.
Milli Takımımızı İtalya’ya getiren uçaktaki yolculardan birinde Covid-19 pozitif vakası çıkması sebebiyle ve bu bilginin 26 Eylül tarihinde organizasyon komitesine ulaşması sebebiyle takımımız, temaslı olması sebebiyle RCDS (Rusya) maçına çıkamadı.

Organizasyon komitesi Milli Takımımızın 22 Eylül tarihi itibarı ile karantinada olmasına ve karantina süresinin 29 Eylül Çarşamba gününe kadar karantinada olması gerektiğine karar verdi.
Maç programına göre İşitme Engelli Kadın Milli Takımımızın 27 Eylül Pazartesi günü Gana ile oynaması gereken grup müsabakası da karantina dönemine denk geliyordu. Ancak Gana İşitme Engelli Milli Takımımın turnuvaya katılamaması sebebiyle Millilerimiz bu maçta hükmen yenilgi almaktan kurtulmuş oldu.

4. Dünya İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda Erkekler kategorisinde Millilerimiz 28 Eylül Salı günü TSİ 16.30’da ev sahibi İtalya ile çeyrek final maçına çıkacak. Bu karşılaşmada da Milli Takımımızın Teknik Direktörü Osman Çarkçı ile Yardımcı Antrenör, takımın masörü ve yedek oyunculardan orta oyuncumuz karantina sürecinde oldukları için sahaya çıkamayacaklar. Takımımız, kenar yönetimi ve yedek oyuncularından birinden yoksun İtalya karşısında çıkacak. Karşılaşmayı izlemek için tıklayınız.

İşitme Engelli Kadın Milli Takımımız da karantinada bulunan dört oyuncusunda yoksun olarak 28 Eylül Salı günü TSİ 16.30’da Çekya ile grup maçına çıkacak.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu