Avrupa

İskoç Voleybolu Süreci Etkili Online İçeriklerle Sürdürüyor

23 Mart 2020, Birleşik Krallık hükümetinin COVID-19 salgınının yayılmasını engellemek için kilitlenmenin başladığını ilan ettiği resmi tarihtir.  İskoç Voleybol personeli  çalışmalarına başladı ve pandemi sırasında ve sonrasında Voleybol’un nasıl görüneceğini planlamaya çalışıyor. Başka herhangi bir spor ve herhangi bir federasyon gibi, İskoç Voleybolu da , insanların alışık olduklarından farklı olsa bile faaliyetlerini sürdürme arzusu ile daha önce hiç olmadığı kadar fazla çevrimiçi içerik sunmaya başladı.

İskoç Voleybolu yakaladığı bu fırsat ile üç aylık iddialı bir çevrimiçi öğrenme programı geliştirmeye başladı. SVA personeli, ilgili iş makamlarıyla doğrudan ilgili bir aylık içerik sunmaya karar verdi.

Eğitim ve Katılım Sorumlusu Martyn Johnstone, İskoç Voleybol üyelerinin refahına ve korunmasına odaklanarak ilk ayın içeriğini yayınladı. İskoç Voleybolu, Önce Çocuklar’ın yardımı sayesinde oyunculara, personele ve gönüllülere ısmarlama kurslar sundu. Bu kurslar 89 üyeye kadar katılım sağladı ve katılımcı kulüplerin ve organizasyonların sporda çocuk koruma ve refahı için yeni standartları karşılamaya hazır olmalarını sağladılar.

İkinci ay, Bölgesel Kalkınma Görevlileri (RDO’lar) Lynne Beattie ve Blair Pettigrew, aktif durumunun değerli yardımlarıyla birlikte yasal statülerinden gönüllülerin yönetimine kadar kulüplerin gelişimine odaklanarak çevrimiçi öğrenme programını ortaklaşa sundu. RDO oturumları, öğrenme ve tartışmanın doğru karışımını elde etmek için özel olarak tasarlanmış daha küçük, daha samimi gruplardır. Bu eylem, çok sayıda kulüp ve tutarlı sayıda katılımcı arasında etkileyici bir katılım gösterdi.

Üçüncü ay İskoçya’daki herkes için çok yeni bir şeydi. Bu, tamamen koçluğa adandı. İskoç Voleybolu, ülkedeki Voleybol için yeni bir program tasarladı ve yeni ülkelerle başa çıkmak ve diğer ülkelerle bilgi paylaşmayı, bilgi paylaşmak için konuşmaları teşvik etmeyi amaçladı.

İskoç Voleybol Antrenörlüğü ve Kulüpler Sorumlusu Andy Fleming’in şekillendirmeye başlamasıyla kapsam arttı. Amaç İskoçya dışından yeni perspektifler, yeni konular ve yeni fikirler getirmekti. Fleming; koçluk felsefesi, ilişkiler, teknik ve taktiksel, zihinsel ve fiziksel gibi temalar üzerine konuşmalar yaptı. Ayrıca planlama ve performansa da baktı. Katılım, İskoçya Voleybol çevrimiçi oturumlarını yeni üyelere taşıdı ve ekip yalnızca üyelerin Zoom web seminerlerinden YouTube ve Twitter’da yayınlanan muhteşem Facebook canlı oturumlarına geçiş yaptı. Seanslar gerçekten küresel bir etki yaptı ve İskoçya ile ötesindeki Voleybol topluluğunu gerçekten birbirine bağladı.

İskoç Voleybolu, voleybol toplumu için bu vesilelerle daha fazla gelişmeyi dört gözle beklerken, koçluk bağlantıları oturumlarına katılan herkese teşekkür etmek ister! Bu oturumların kapsamı gerçekten herkesin beklentilerini aştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.