AvrupaManşet

İsrailli Hakemlerden Online Eğitim

Karantina günlerinde, kuruluşlar üyeleriyle ilişki kurmak ve insan kaynaklarının gelişimini mümkün olduğunca teşvik etmek için alternatif yollar bulmaya çalışıyorlar. İsrail Voleybol Hakemleri Komisyonu (IVA) hakemleriyle bir dizi çevrimiçi oturum düzenleyerek aynı eğitimi izliyor.

Teknoloji, ev hapsinde bu çabalara çok açık bir şekilde yardımcı oluyor. Son iki hafta içinde, İsrailli hakemler FIVB Hakem Komisyonu’nun video ve sunumları dahil olmak üzere ikinci hakemin rolü, hakemler arasındaki işbirliği, Voleybol hakemindeki son trendler, psikoloji ve çok daha fazlası hakkında online bir oturum düzenlediler.

Videoları paylaşmak için bir veya iki soru ile birlikte kullanılan bir WhatsApp grubu bile var, böylece oyunun kurallarının uygulanması ve yorumlanması hakkında bir tartışma paneli oluşturuyor. Yaklaşık 24 saat sonra, grubun yöneticisi Oyunun Kurallarından ve Vaka Kitabından alınan bilgilerle desteklenen doğru cevabı gönderiyor.

En deneyimli olanlar ve diğerleri olmak üzere iki gruba ayrılan hakemler, üzerinde durmaları gereken sorular içeren e-postalar alıyor ve cevaplarını daha sonraki bir aşamada paylaşıyorlar.

IVA Hakem Komisyonu Başkanı Meir Bernstein, “Hedefimiz, üyelerimizin dünya standartlarında hakem olabilmeleri için bilgilerini güçlendirmek, teşvik etmek, yardımcı olmak, öğrenmek ve iyileştirmektir” dedi. “Bu tür toplantıları tüm hakemlerle ek ilgi alanları üzerine yapmaya devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu