Genel Haberler

İstanbul Aydın Üniversitesi Şampiyonluk için sahada

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nca İzmir Ege Üniversitesi’nde düzenlenen Voleybol GNÇ Sporfest Süper Ligi 25 Mayıs Çarşamba günü oynanacak Erkekler Finali sona erecek.

Tecrübeli antrenör Şaban Çıbık’ın çalıştırdığı İstanbul Aydın Üniversitesi, grubunu yenilgisiz tamamladı. Yarı finalde ev sahibi Ege Üniversitesi ile karşılaştı. Oldukça zorlu ve çekişmeli geçen maçı 3-1 kazanan İstanbul Aydın Üniversitesi adını finale yazdırdı. Karşılaşmanın setleri 25-16, 17-25, 25-21 ve 26-24 sonuçlandı. Süper Ligi’n finalinde İstanbul Aydın Üniversitesi’nin rakibini belirleyecek diğer yarı finalde ise Haliç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi’ni yenerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nin rakibi oldu.

Erkeklerde 2022 Voleybol GNÇ Sporfest Süper Ligi şampiyonunu belirleyecek final maçı 25 Mayıs Çarşamba günü, saat 12.00’de İstanbul Aydın Üniversitesi ile Haliç Üniversitesi arasında oynanacak. Bu maçın öncesinde saat 10.00’da da üçüncülük maçında Ege Üniversitesi ile Marmara Üniversitesi karşı karşıya gelecekler.

Kadınlarda ise Voleybol GNÇ Sporfest Süper Ligi şampiyonluğuna ulaşan okul ise finalde Nişantaşı Üniversitesi’ni yenen Bahçeşehir Üniversitesi oldu.  Bilgi Üniversitesi’ni 3-0 yenen İstanbul Aydın Üniversitesi Kadın Takımı ise Süper Ligi 3. olarak tamamladı.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu