Plaj Voleybolu

İstanbul Voleybol U20 Takımı Türkiye İkincisi Oldu

İstanbul Voleybol U20 plaj voleybol takımı, 10-12 Mayıs tarihlerinde Balıkesir Ören’de düzenlenen Kulüpler U20 Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2.si ve Türkiye 4.sü olmayı başardı.

Turnuvaya iki takımla katılan kulüp, Türkiye 2.si ve Türkiye 4.sü olarak turnuvayı başarıyla tamamladı.

Double Elimination sistemiyle oynanan turnuvada kulübün her iki takımı da yarı finale kaldı.

İstanbul Voleybol 1 takımı, Mustafa Yavuz Türk, Mehmet Anıl Uyan, İsmail Seylığlı ve Baran Tutumlu’dan oluşan kadrosuyla Köyceğiz Gölspor 1 ile eşleştiği yarı final serisinde ilk maçı 2-1 kaybettikten sonra geriye düştüğü seride ikinci maçı 2-0 ve altın seti 15-12 kazanarak finale yükseldi.

Diğer yarı finalde ise Arda Akgül, Berat Çalış, Mertcan Özkaya ve Ahmet Koç’tan oluşan İstanbul Voleybol 2 takımı, bu jenerasyon milli takım sporcularından oluşan TVF Spor Lisesi takımına karşı oynadığı iki maçlık seriyi 2-0 kaybederek final şansını kaybetti.

Türkiye 3.lüğü maçında İstanbul Voleybol 2 takımı, seriyi 2-0 kaybederek Türkiye 4.sü olarak turnuvayı tamamlarken, final maçında İstanbul Voleybol 1 takımı TVF Spor Lisesi’ne seride 2-0 mağlup olarak Türkiye ikincisi oldu.

Böylece İstanbul Voleybol plaj voleybolunda, ilk kez geçen sezon katıldığı Altyapı Erkekler Türkiye Şampiyonası serilerinde elde ettiği U18 Türkiye ikinciliği ve U18 Türkiye üçüncülüğü kupalarının yanına U20 Türkiye ikinciliği kupasını da eklemiş oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.