İstanbul’da ilk online hakem semineri gerçekleştirildi

0
160

TVF İstanbul Voleybol Temsilciliği’nin Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu tarafından belirlenen konularla her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Aylık Hakem ve Gözlemci Seminerlerinin ilki online olarak gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık yaparken hakemlerin ve gözlemcilerin pandemi süreci devam ederken başlayan Sultanlar ve Efeler Ligi maçlarına uyulması gereken kurallar ile uygulanması istenen tedbirleri anlattı.
Eylül ayı itibarı ile başlayan maçlarda karşılaşılan durumlardaki uygulamalar ile Coronavirüs önlemleri ile ilgili olarak saha içinde görev yapacak hakem ve gözlemcilerin alacağı tedbirleri hatırlattı.

8 Ekim 2020 Perşembe günü saat 19.00 da ZOOM programı üzerinden gerçekleştirilen ilk online toplantıda MHGK tarafından belirlenen Ekim ayı konusu olan Başhakem konulu bir sunum yapıldı. Ayrıca çizgi hakemliği konusunda da bir sunum yapıldı.

Sunumu Uluslararası Voleybol Hakemi Ramazan Çevik yaparken, kendisine Ulusal Voleybol Hakemi Yasin Çalışkan da yardımcı oldu.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here