Genel HaberlerManşet

İstanbul’da Kasım ayı hakem toplantısı gerçekleştirildi

İstanbul’da Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu tarafından belirlenen konularla her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Kasım ayı Aylık Hakem ve Gözlemci Semineri gerçekleştirildi.

12 Ekim 2021 Cuma günü günü saat 20.30 da ZOOM programı üzerinden gerçekleştirilen sezonun ikinci Hakem ve Gözlemci toplantısında eğitim konusu Uluslararası Voleybol Oyun Kuralları’nın 24. Maddesi olan Yardımcı Hakem oldu.

Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirilen toplantı TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık’ın konuşmasıyla başladı.

Erdal Fındık açılış konuşmasında geride kalan Ekim ayında oynanan maçlarda görülen aksaklıklar ile genel konulardan bahsetti.
Yeni sezonla birlikte yeniden başlatılan İstanbul Ligi ve İstanbul Süper Ligi altyapı maçları  ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Fındık, hakemlerin portala mazeret girişleri konusunda hatırlatmalarda bulundu.
Aşı kartı ile ilgili konulardan da bahseden Erdal Fındık, Efeler ve Sultanlar Ligi maçlarında görev yapan GDS operatörlerine çeşitli uyarılarda bulundu.

Açılış konuşmasının ardından  Uluslararası Voleybol Oyun Kuralları 24. maddesini oluşturan Yardım Hakem konusundan MHGK tarafından hazırlanan sunum gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu