Genel HaberlerManşet

İstanbul’da Sezonun İlk Aylık Hakem Toplantısı Online Gerçekleştirildi

İstanbul’da Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu tarafından belirlenen konularla her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Hakem ve Gözlemci Semineri yeni sezonda ilk kez olarak gerçekleştirildi.

8 Ekim 2021 Cuma günü günü saat 20.00 da ZOOM programı üzerinden gerçekleştirilen sezonun ilk Hakem ve Gözlemci toplantısında eğitim konusu Uluslararası Voleybol Oyun Kuralları’nın 23. Maddesi olan Başhakem oldu.

Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirilen toplantı TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık’ın konuşmasıyla başladı.

Erdal Fındık açılış konuşmasında 2021-2022 Sezonunun tüm hakem, gözlemci, saha müdürü ve takımlar için hayırlı olması dilekleri ile başladı. Yeni sezonla birlikte salona girişlerde uyulması gereken kuralları hatırlatan Fındık, salonlara girişte aşı kartının mutlaka gösterilmesi gerektiğini, aşı kartı olmayanları müsabaka öncesinden en fazla 48 saat önce yaptırılmış PCR testi negatif sonucunu gösteren testin gösterilmesi gerektiğini hatırlattı. Aşı kartı ve belirlene  zamanda alınmamış PCR testi olamayan görevlilerin salona alınmayacağını belirtti.

Açılış konuşmasının ardından  FIVB tarafından güncellenen voleybol oyun kuralları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. 1 Ocak 2022 Tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan güncellenmiş oyun kuralları hakkındaki b bilgilendirmeyi Uluslararası Voleybol Hakemi Ramazan Çevik yaparken, Ulusal Voleybol Hakemi Yasin Çalışkan da kendisine yardımcı oldu.

Sezonun ilk aylık hakem ve gözlemci toplantısında daha sonra Başhakem konusu ile ilgili MHGK tarafından hazırlanan video gösterimi gerçekleşti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu