Genel HaberlerManşet

İstanbul’da sezonun ilk hakem toplantısı yapıldı

İstanbul’da 2022 – 2023 Sezonunun ilk aylık hakem, gözlemci ve saha müdürü toplantısı gerçekleştirildi.

16 Eylül 2022 Cuma günü günü saat 20.30 da ZOOM programı üzerinden gerçekleştirilen toplantıya TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık, TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Asbaşkanı İlhami Şenyurt, MHGK Üyesi Sakine Tayanç ile İstanbul bölgesi voleybol hakemleri, gözlemciler ile saha müdürleri katıldı.

Aylık Hakem Toplantısının açılışını MHGK Asbaşkanı İlhami Şenyurt yaptı. Şenyurt konuşmasında kısa bir süre önce Ankara’da gerçekleştirilen klasman belirleme sınavı ile yeniden belirlenen klasmanlar için yapılan görüşmelerden bahsederken, 2022-2023 Sezonunda tüm klasmanlardaki hakemler ile gözlemcilere başarılar diledi. İstanbul’da hakemlerin göz önünde olduğunu ve her zamankinden çok daha iyi yönetim sergilenmesi için hakemlerin sürekli kuralları çok iyi bilip uygulamaları için çalışmalarını ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.

İlhami Şenyurt’un ardından konuşma yapan TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık, yeni sezonda görev yapacak tüm hakem ve gözlemciler ile saha müdürlerine başarılar diledi. Geçtiğimiz sezonda yaşanan ufak tefek aksaklıkların yeni sezonda olmaması için tedbirler alındığını belirten Fındık, ‘İstanbul bölgesinde 434 hakem, 22 Gözlemci ve 16 saha müdürü ile yılda yaklaşık 11.000 maç yönetiyoruz. Bu sene başka illerden İstanbul’a dosyasını aldıran 29 hakem ile yeni sezonda da yine en iyi şekilde maçların oynanmasını sağlayacağız. Katılımlarım halen devam ettiği bölge maçları için şu an müracaat eden takım sayısı 1218 oldu. Bu rakam bırakın Türkiye’yi Avrupa’da bile eşine az rastlanır bir rakam. Bu sebeple yeni sezonda görev alacak tüm hakem, gözlemci ve saha müdürlerinin çok daha titiz davranmaları gerekiyor. Hepimize sağlıklı ve başarılı bir sezon diliyorum’ diyerek sözlerini tamamladı.

Yeni sezonun ilk aylık toplantısı soruların cevaplanması ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu