Genel HaberlerManşet

İşte Sultanların Konaklayacağı Olimpiyat Köyü

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek 108 sporcu ve teknik heyeti ile kafilenin kalacağı tesislerin görsellerini paylaştı.

 

 

 

 

 

COVID-19 tehdidini kontrol altına almak için yarışma organizatörleri, sporculardan köyde kalma sürelerini mümkün olduğunca sınırlamalarını istedi. Sporcular, yarışmadan beş gün önce girecekler ve turnuvalarının bitiminden iki gün sonra ayrılacaklar.

 

 

 

 

Olimpiyatlar için yaklaşık 11.000 sporcunun ve 24 Ağustos’ta başlayacak olan Paralimpik Olimpiyatlar için 4.400 sporcunun katılımı bekleniyor.

Köy, olası virüs vakalarını yönetmek için yemek odaları, doping kontrol merkezi ve bir klinik ile iyi bir şekilde donatıldı.

Ortak alanlarda ve sporcular ile takımları arasında uygun bir sosyal mesafe kuralının sağlanamadığı durumlarda maske takma zorunluluğu getirilecek.

Köy, toplam 3.600 oda ile 14 ila 18 kat arasında değişen 21 konut kulesinden oluşmakta. Tek kullanımlık karton çerçeveler ve sade mobilyalarla birlikte 18.000 yatakla donatıldı.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu