Kar VoleyboluManşet

İstiklal Kupası Kar Voleybolu Turnuvası’nda İlk Şampiyonlar Belli Oldu

Kahramanmaraş’ta kar kalınlığının bir metreyi aştığı Yedikuyular Kayak Merkezinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü ve kar voleyboluna olan ilgiyi artırmak için gerçekleştirilen İstiklal Kupası Kar Voleybolu Turnuvası’na 16 takım ve 32 sporcu katılım sağladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle  “Kar Voleybolu Turnuvası” düzenlendi. Türkiye’deki önemli kış turizmi ve kar sporu tesisleri arasında yer alan Yedikuyular Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe toplamda 16 takım ve 32 yarışmacı katıldı. Kar kalınlığının yer yer 100 santimetreyi geçtiği tesiste takımlar kıyasıya rekabet etti. Pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliğin bu spor branşında Kahramanmaraş’ta düzenlenen ilk turnuva olduğu ifade edildi. Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümü münasebetiyle turnuvada yarışan sporcular, madalyanın yanı sıra “İstiklal Kupası” ile ödüllendirildi. Düzenlenen turnuvada, bayanlar kategorisinde Damla ve Fatmanur ikilisi birinci, Mine ve Sudenaz ikilisi ikinci olurken üçüncülüğü Nurgül ve Özlem ikilisi paylaştı. Bayanlar kategorisinde dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz tarafından verildi. Erkekler kategorisinde ise Yusuf Can ve Süleyman birinci olurken, Gürbüz ve Can Bartu ikinci, Selçuk ve Milcan ikilisi ise üçüncü seçildi. Erkekler kategorisinde dereceye giren sporcular, ödüllerini Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün elinden teslim aldı.

Kahramanmaraş’ta Bir İlk

Turnuva ödül töreninde konuşan Başkan Güngör, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlediğimiz Kar Voleybolu Turnuvası şehrimiz için bir ilk oldu. Yedikuyular Kayak Merkezi’nde alt ve üst yapı yatırımlarımızla burayı çevre iller dâhil en hızlı ulaşılabilir merkez haline getirmek imkânı hâsıl oldu. Tabii inşallah, bu tesisimiz pist çeşitliliği, telesiyejleri, bungalov evleri, bedesten çarşısı gibi teknik turistik yatırımların yanı sıra sportif faaliyetlerle de ön plana çıkacak. İlerleyen günlerde özellikle komşu şehirlerimizden misafirlerimizi hem turistik hem sportif bir cazibe merkezi olması münasebetiyle, tesisimizde ağırlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin Mimarına Teşekkür

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ise etkinliğe ilişkin, “Kar Voleybolu Turnuvamızda İl Müdürlüğümüz bünyesinde uzman eğitmenlerimizce yetiştirilen genç sporcularımız yarıştı. Onların gösterdikleri başarılara ve potansiyellerine şahit olmak, bu tip etkinliklerin önemini ortaya koyuyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile sağladığımız yüksek koordinasyon ile spor faaliyetlerini her geçen gün artırmaya, Kahramanmaraş’ımızdan başarılı sporcular yetiştirmeye gayret gösteriyoruz. Buradan bir kez daha etkinliğin büyük emek sahibi ve mimarı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e ve tüm belediyemize teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Paylaşın

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu