Plaj Voleybolu

İsviçre’de Avrupa Şampiyonu 4 çift mücadele edecek

CEV tarafından resmi olarak onaylanan bir Plaj Voleybolu gösteri turnuvası, Eylül ayı başında İsviçre’nin Reichenburg kentinde gerçekleştirilecek.
Burası, ailesi ve arkadaşları, koronavirüs salgınının neden olduğu uluslararası rekabetin boşluğunu doldurmak için davetli bir etkinlik düzenleme fikrini ortaya atan iki kez EuroBeachVolley gümüş madalya kazanan Tanja Hüberli’nin memleketi.

Etkinlikte Hüberli ve ortağı Nina Betschart da dahil olmak üzere dört seçkin İsviçre takımı, ayrıca İtalya ve Polonya’dan iki misafir takım yer alacak. Geçen yıl Hamburg’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda dördüncü olan Hüberli ve Betschart, şu anda dünyanın en yüksek dereceli Avrupa takımı ve 8.nci sırada. Arından Reichenburg’da oynayacak olan yurttaşları Joana Heidrich / Anouk Vergé-Dépré  geliyor.

5-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvada sahaya çıkacak diğer İsviçre takımları Esméé Böbner / Zoe Vergé-Dépré ve Laura Caluori / Anna Lutz.

İtalya’nın en iyi takımı Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth, Polonyalı Agata Ceynowa / Katarzyna Kociolek gibi takımlar, ev sahibi takımlara karşı sert bir rekabete girişecek.

Genel olarak, Reichenburg’daki etkinlikte dört EuroBeachVolley madalyalı ekip var. Hüberli ve Betschart’ın yanı sıra Menegatti ve Kociolek, 2011’de Menegatti’nin altın madalya kazanmasıyla ve geçen yıl Kinga Wojtasik ile birlikte Moskova’da gümüşü garantiye alan Kociolek ile kıta rekabetinin amiral gemisi olan podyumda yer aldı.

Hüberli, “Bu özel zamanda büyüdüğüm yerde gerçekten küçük bir köyde oynama şansı bulduğum için heyecanlıyım” diyor. “Son haftalarda pek çok insan bunu mümkün kılmak için çok çalışıyor ve bu etkinliği özel kılmak için her şeyi veriyorlar! Sanırım şu anda diğer takımlar iyi ve uluslararası rakiplere karşı oynayabilecekleri herhangi bir turnuvadan memnunlar! Organizasyon büyük bir zorluktur; Çalışanlarımıza bu tür zorlukları kabul ettikleri ve harika bir iş çıkardıkları için minnettarım! ”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu