Para Volley

İtalya İçin Umutlar Bitmiyor

İtalyan Paralimpik voleybol şampiyonu Sergio Ignoto di Buonabitacolo, “Oturarak voleybol dışında her şey İtalya’da yeniden başlıyor” diyor.
Aslında virüs, takımlarını, Nola Città dei Gigli’yi ve İtalyan erkek voleybol oturma milli takımını karantinaya zorladı . Zor bir seçim, ancak risklerden kaçınmak için gerekli.
Başlangıçta sporcular için zordu ama daha sonra grup video görüşmeleri yoluyla çevrimiçi eğitim başladı. Spor yapmanın benzeri görülmemiş ve yenilikçi bir yolu: bilgisayarın önündeki herkes, yarım saatlik teknik konuşmayı ve voleybolun teorik öğretimini koçla ve ardından onları canlı olarak bir saat boyunca dikkatle gözlemleyen atletik antrenörle dinleyecek ve egzersiz yapacak. Sergio, “Elbette sahada olmak gibi değil, ancak en azından egzersizleri takip etme ve takım arkadaşlarıyla çevrimiçi olarak tanışma fırsatınız var” diye açıklıyor Sergio.
Kısacası, takımların moralini yüksek tutmaya ve bugüne kadar yapılan işleri boşa çıkarmamaya hizmet eden ev içi eğitimler, ulusal ve uluslararası düzeyde elde edilen başarılar için bir bahar. Tam olarak bir yıl önce Sergio, Nola Città dei Gigli takımıyla ulusal podyuma çıktı. 2018 Fonte Roma Eur şampiyonlarını finalde 3-1 yendi. İtalyan şampiyon unvanını sonuna kadar savunmaya istekli bir takıma karşı zorlu bir maçın ardından elde edilen bir zafer elde etti.
Yeni zorluktan bir adım ötede beklenmedik bir şey oluyor: 9 Mart 2020’de Başbakan Giuseppe Conte , tüm İtalya’nın kapatıldığını duyurdu . Lombardiya’da koronavirüs enfeksiyonunu kontrol altına almak için halihazırda aktif olan önlemler ülkenin geri kalanına da yayıldı. Sporcular antrenman yapamıyor. Tüm yarışlar ve şampiyonalar durdu. Ancak milli takım koçu Emanuele Fracascia pes etmedi ve antrenmana çevrimiçi devam etmeye karar verdi. Onları devam etmeye ve pes etmemeye teşvik etti. Yakında sahaya dönme ve İtalyan milli oturma voleybol takımını Avrupa finaline getirme hayalini gerçekleştirme umuduyla.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu