İtalya’da Bir Kilit Oyuncu Miriam Sylla

0
95

Miriam Sylla, İtalya için kilit bir oyuncuydu ve ülkesi Ekim ayında Japonya’da düzenlenen 2018 FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanırken, pasör çaprazı olarak turnuvanın bireysel ödüllerinden birini aldı. Bu röportajda 24 yaşındaki Sylla, fivb.com’a turnuva ve geleceğe dair umutları hakkında konuşuyor. Ayrıca Avrupa’nın en iyi kulüplerinden biri olan Imoco Volley’de oynamayı tartışıyor.

Takımınızın Dünya Şampiyonası’ndaki performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Miriam Sylla: Yaptığımız şeyle gurur duyuyorum çünkü bunca yıl sonra İtalya’yı en iyi takımlardan biri haline getirmeyi başardık. Japonya’da inanılmaz bir deneyim yaşadık ve bu deneyimle ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyecektik. Hepimiz çok mutluyduk!

Bu sezon ve gelecek sezonlarda neleri geliştirmek istersiniz?
Miriam Sylla: Daha iyi bir oyuncu olmaya çalışmak ve her gün elimden gelenin en iyisini yapmak ve takımımla birçok kupa kazanmak istiyorum.

Milli takımdaki en yakın arkadaşlarınız kimler?
Miriam Sylla: Paola Egonu milli takımdaki en yakın arkadaşım, çok iyi arkadaşız ve birbirimizi çok destekliyoruz. Moki (De Gennaro), Lia (Malinov) ve Cristina (Chirichella) ile harika bir ilişkim var.

Örnek aldığınız oyuncular var mı?
Miriam Sylla: Dürüst olmak gerekirse, gerçekten seçim yapamam. Birçok oyuncuya hayranım ve onları çok seviyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here