Genel Haberler

İzmir BŞ Belediyespor’dan bir ilk daha

TVF Kadınlar Voleybol 1.Ligi’nde yer aldığı halde profesyonel liglerden uzaklaşıp, var olan kaynağı daha fazla sporcu yetiştirmeye aktarmak üzere yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyespor, su sporlarında yine bir ilke imza attı.

Dünya’da kanopolo adı altında oynatılan aktivite, Türkiye’de ilk kez İnciraltı’ndaki İzmir Kayıkları, Yelken ve Kano Tesisi’nde kulübümüz sporcuları tarafından yapıldı.

İnciraltı’nda su sporlarında hizmet veren eğitmenler ve kursiyerler, kano ile su topunu birleştirilen kanopoloyu ilk kez oynamaya başladı. Kanolarla suya inen oyuncuların mücadelesi görülmeye değerdi.
Topa bir kez dokunma hakları olan sporcular, küreklerle hem golleri önlemeye çalışıyor, hem de kanoları kullanarak savunma yapıyorlar. Beşer veya altışar kişilik ekiplerle eğlence ve şov amaçlı başlatılan bu oyunun yakında çok ilgi çekebileceğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ersan Odaman, “Kulüp olarak yine yeni bir ilke imza atıp ülkemizdeki ilk kanopoloyu oynadık. Gerçekten çok zevkli bir spor. Denizimizi daha fazla kullanmak istiyoruz. Su sporlarında en büyük hedef, marka kent olabilmek. Şimdi kano takımımızda bir  kanopolo ekibi yaratacağız. İnciraltı tesislerinde kanoya başlayan sporcularımızı, kanopoloya da kanalize edeceğiz. bir takım takım kuracağız. Kano spor okullarımıza kayıt almaya başladık. Önlemler doğrultusunda çocukları denizle buluşturacağız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.