1. LigKadınlarLigler

İzmir Spor Antrenörü Taygun Yıldırım’ın sezon öncesi görüşleri

Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1.Ligi takımlarından İzmir Spor’un başarılı antrenörü Taygun Yıldırım, katıldıkları ‘Hamza’ya Nefes Ol’ turnuvası ve başlayacak yeni sezonu sorduk.
‘İzmirspor olarak, TVF Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edecek olmaktan çok mutluyuz ve son derece heyecanlıyız. Transfer döneminde takımı oluştururken; kişiliği ve karakteri düzgün, mücadeleyi seven, hırslı ve pes etmeyen, bu özelliklerin yanında birbirini tamamlayacak takım oyuncularını bir araya getirmeyi hedefledik. Bu zamana kadar olan çalışmalarımızda bireysel ve takım olarak eksik yanlarımızı tespit edip gidermeye çalıştık. 3-4 Ekim 2020 tarihlerinde düzenlenen HAMZA’YA NEFES OL turnuvasının ilk maçında yüksek bütçelerle kurulmuş, kadrosunda çok kaliteli iki yabancı oyuncu bulunduran ligin iddialı takımı Sigorta Shop Kalecik Bld. karşısında ilk sette servis ritmi tutturamadık ve blok-defans organizasyonlarında istediğimizi sahaya yansıtamadık ve seti kaybettik. 2. Sette muhteşem bir geri dönüş yakaladık. Servislerimizin etkisi arttı ve hedefi buldu. Blok-defans organizasyonunda da istediğimizi sahaya yansıtınca 2. seti aldık. Üçüncü sette de aynı şekilde oyun disiplininden kopmadan oynayınca 2-1 öne geçtik. 4. Set rakibin pasör çaprazı oyuna ağırlığını koydu ve durum 2-2 ‘ye geldi. Tie-Break setinde rakibimiz iyi bir reaksiyonla sete başladı ve 8-4 geride saha değişikliğinden sonra 9-4 geriye düştük, o noktadan sonra kızlarımız mükemmel bir geri dönüş örneği gösterdiler ve seti 15-13 alarak maçı 3-2 kazandık.
Finalde Karşıyaka karşında ilk sette servis ritmimiz ve blok-defans organizasyonumuz son derece güzeldi ve seti farklı kazandık. 2. setten itibaren servis etkinliğimizi kaybettik ve bu da blok-defans dengemizi bozdu. Maçı 3-1 kaybettik. Bu sonuçla Turnuvayı 2. sırada tamamladık.
Bu turnuva sezon öncesi bizim için son derece faydalı oldu. Böylesine anlamlı bir turnuvayı düzenledikleri için TVF Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’a ve Sigorta Shop Yönetim Kurulu’na şahsım ve kulübüm adına teşekkür ederim.
11 Ekim Pazar Günü deplasmanda ligin güçlü ekiplerinden İstanbul BŞB. ile ilk maçımıza çıkacağız. Deplasman galibiyeti ile lige başlayarak taraftarlarımızı sevindirmek istiyoruz. Tüm takımlara, sakatlıksız, sağlıklı ve güzel bir sezon diliyorum.’

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu