AvrupaManşetPlaj Voleybolu

İzmir’de iki dev organizasyon için imzalar atıldı

Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’na geçen yıl ilk kez ev sahipliği yapan İzmir, bu yıl düzenlenecek iki dev organizasyonla Avrupa plaj voleybolunun merkezi haline gelecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Efes Selçuk Belediyesi’nin ev sahipliğinde Efes Selçuk’taki Pamucak plajı 16-20 Eylül tarihleri arasında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) U18Plaj Voleybolu Şampiyonası’na, 23-27 Eylül tarihleri arasında ise U22 Plaj Voleybolu Şampiyonası’na sahne olacak.
Başkan Soyer, “İzmir’in uluslararası organizasyonların cazibe merkezi olması için uygun bir ekosistem oluşturuyoruz.Bu sayede İzmir ekonomisinin, şehrin tarihi, kültürel, doğal mirası ve coğrafi karakterine yaslanarak gelişmesini amaçlıyoruz” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen toplantıda, peş peşe iki plaj voleybolu organizasyonu gerçekleştirecekleri için heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde olduklarını kaydeden Aslandaş, şöyle konuştu:

“Geçen sene İzmir’de yapılan Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası çok güzel bir organizasyon oldu. Federasyon olarak her yıl daha büyük organizasyonları İzmir’e getirerek, kentin özellikleri içine spor şehri unvanının konmasına katkı göstereceğimizi ifade ettik. Altyapı şampiyonaları, tüm dünyada önemli organizasyonlar arasına girmeye başladı. Avrupa’nın ve dünyanın güçlü federasyonu olarak bu tür organizasyonlara talip oluyoruz ve Türkiye’yi tüm dünyaya gösterme fırsatı buluyoruz. Bu nedenle iki organizasyonu İzmir’de yapmaya karar verdik.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Selçuk ilçesindeki Pamucak Plajı’nda gerçekleştirilecek iki önemli organizasyona şimdiden 35 ülkeden 128 takım ve 256 sporcunun kayıt yaptırdığını aktardı.

Organizasyon için Kovid-19 tedbirleri kapsamında tüm sağlık önlemlerinin alınacağını belirten Soyer, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaparak İzmir’in dünya kenti hedefine katkı sağlamayı istediklerini dile getirdi.

Soyer, benzer organizasyonlara talip olmaya devam edeceklerini kaydederek, 6 Eylül’de Uluslararası 9 Eylül Yarı Maratonu ve 4 Ekim’de de Maraton İzmir’i düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ise yapılacak organizasyondan dolayı heyecanlı olduklarını belirterek, “Tarihin ve kültürün beşiğinde spor yapıyor olmak ve bunu Efes sahilinde yapmak bizim için ayrı bir gurur olacak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ise, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen toplantıda, arka arkaya iki plaj voleybolu organizasyonu gerçekleştirecekleri için heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde olduklarını kaydeden Aslandaş, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz yıl İzmir’de yapılan Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası çok güzel bir organizasyon oldu. Federasyon olarak her yıl daha büyük organizasyonları İzmir’e getirerek, kentin özellikleri içine spor şehri unvanının konmasına katkı göstereceğimizi ifade ettik. Altyapı şampiyonaları, tüm dünyada önemli organizasyonlar arasına girmeye başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Efes Selçuk Belediyesi’nin desteği ile bu organizasyonların daha da güçlü bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımına da katkı sunacağımıza inanıyorum.”

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ise; yapılacak organizasyondan dolayı heyecanlı olduklarını belirterek, “Tarihin ve kültürün beşiğinde spor yapıyor olmak ve bunu Efes sahilinde yapmak bizim için ayrı bir gurur olacak” ifadelerini kullandı.

Beach-It Beach Sports Organizasyon Sorumlusu Gürsel Yeşiltaş ise “Sloganımız ‘Kültür ve sporu dünyaya tanıtmak’ olacak. Genç sporcularımızı uluslararası alanda başarılı bir şekilde temsil ettirip onlara olimpiyat yolunu açmayı diliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu