Plaj Voleybolu

Japon çift, Olimpiyat Oyunlarının ertelenmesini fırsat olarak görüyor

Japonya’nın en üst düzeydeki çifti Megumi Murakami ve Miki Ishii, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarının gelecek yıla ertelenmesine rağmen hedeflerine odaklanıyor.

Murakami ve Ishii, tüm dünyadaki çoğu sporcu gibi, karantina sırasında birçok ay boyunca eğitim ve yarışmalar bekletilirken birçok zorlukla karşılaşmak zorunda kaldı. Yine de, Japon çifti keskin ve 2020 ve gelecek yıl boyunca rekabet etmeye hazır.

Murakami ve Ishii birlikte hareket ederek, eğitim ve hedeflerimize ulaşmaya odaklandığımız için hazırlıklarımızda hiçbir şey değişmedi.
Murakami, “Aslında (Dünya) Turunun yeniden başlamasıyla ilgili görüşlerimizi belirledik.

Japon çifti, Oyunların ertelenmesini rekabet gücünü korumak için bir fırsat olarak görüyor.

“COVID-19 nedeniyle birçok plan değişti, ancak bence bu zor durumdan daha fazla şey öğrenmemiz iyi bir fırsat olacak. Oyunumuzda geliştirebileceğimiz pek çok yön var ”dedi Murakami.
“2019’da zor zaman geçirdik çünkü kazanamayacağımız birçok maç vardı, ancak şimdi ekibimize avantaj sağlayabilecek yeni bir bakış açısıyla ilerleyebiliriz.”
2015’te bir araya geldiğinden beri kıta ve dünya yarışmalarında evrim geçirip yeni zirvelere ulaştılar. 2018 yılı özellikle ilk kez bir FIVB Dünya Turu beş yıldızlı etkinliğinin çeyrek finallerine ulaşan evrim yılıydı.
Murakami, “Bizim için en unutulmaz plaj voleybolu turnuvası 2018’deki Gstaad 5 yıldızıydı” dedi. “5 yıldızlı bir etkinlikte ilk beşincimiz oldu. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım ve büyük bir mekanda çok sayıda izleyicinin önünde bulunmaktan çok heyecanlıydım.’ “Çeyrek final maçını dolu dolu stadyumda oynadık. Maçı kaybettik ama kalabalığın bizim için tezahürat ettiğini duyduk. Maçta başından sonuna kadar tüylerim diken diken oldu, ”dedi Ishii.
İki hafta sonra, Tokyo 3 yıldızlı bronz madalyayı doldurdukları için ev hayranlarının önünde iyi bir performans daha verdiler.
“Tokyo’daki havayı ayarlamak istedik ve amacımız son güne kadar kalmaktı. Son güne kadar yaptık ve üçüncü olduk. Bundan sonra kendime daha fazla güven ve motive oldum ”dedi.
“İyi bir deneyim oldu, ama kazanmak istedim. Bu yüzden benim için kendime güvenmektense hayal kırıklığına uğramış hissettim, ”diye ekledi Ishii.
Murakami, takımlarının bu tür bir seviyeye ulaşacağından şüphe ediyordu, ancak Dünya Turu madalyaları ve kendi kişiliklerindeki büyüme ile uğraştılar.
“Daha önce profesyonel olarak voleybol oynadım ve bir PE olmak istedim. öğretmenim, bu yüzden kendimi geliştirmek için bir şeyler yapmayı düşündüm. İşte o zaman plaj voleybolu oynamaya başladım ”dedi Murakami.
“Başlangıçta bu disiplin için yeterince yetenekli olmadığımı düşündüm, ama yine de plaj voleybolu oynamayı seçtim, bu yüzden daha iyi olmak için çok çalıştım. İlk turnuvam Japan Beach Volleyball Tour oldu. Bir maçı nasıl kazanabileceğimi ve nasıl daha iyi olabileceğimi bilmiyordum, ama asla vazgeçmedim ve devam ettim.
“2011’deki ilk FIVB etkinliğimde somut hedeflerim yoktu ve diğerlerinin ekibimizden daha güçlü olduğunu hissettim. Şimdi nasıl başladığım ve kendimi gördüğümde çok şey değişti çünkü artık hedeflerim var ve birinci sınıf bir yarışmada kazanacağımdan eminim. Birçok farklı kültüre maruz kaldıktan sonra görüşlerim de gelişti. ”
Ishii de benzer bir deneyime sahiptir ve plaj voleybolu bir atlet ve bir kişi olarak büyümesine yardımcı olduğu için minnettardır.
“Eski öğretmenim yüzünden plaj voleybolu içine girdim. Sadece eğlenmek için denedim, sonra daha ciddi hale geldim. İlk başta, bunun yeterince iyi olmadığını düşündüm, ama yol boyunca devam etmeyi ve asla pes etmemeyi öğrendim.
“İlk FIVB turnuvam Çin’deki bir Dünya Turu etkinliğiydi ve dürüstçe orada ne yaptığımı hatırlayamıyorum, ama gerçekten gergin olduğumu biliyorum. Daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyan şeyler olmasına rağmen, bir atlet ve bir kişi olarak çok geliştim.
Ishii, “Artık dünyanın dört bir yanından birçok arkadaşım var” dedi.
Gerçekten Olimpiyat madalyası ve dünya şampiyonu olan birçok arkadaş kazandılar ve bu seçkin sporculardan öğrenmek onların oyunlarında seviye atlamasını sağladı.
Agatha Bednarczuk, Kerri Walsh Jennings ve Xue Chen’e bakıyoruz çünkü hepsinin ortak bir noktası var – her zaman harika oynuyorlar ve onlara kaybettiğimizde, maçtan sonra hep bize geliyorlar ve bizimle cesaretle konuşuyorlar, ”Ishii dedim.
Olimpiyat madalyasını kazanmak, spordaki ana hedefleridir, ancak hayatta daha basit hedefleri vardır.
“Hedefimiz Olimpiyat Oyunlarında madalya almak. Belki hala Paris 2024’te oynayacağım ya da belki koçluk yapacağım, kim bilir, ”dedi Ishii.
“Daha ciddi bir kayda göre, insanların plaj voleybolunun ne kadar harika olduğunu bilmelerini istiyorum. Japonya’da olabildiğince çok yeri ziyaret etmek ve sporu halkımıza tanıtmak istiyorum. ”
“Zamanımı doğayı hissedebileceğim, huzurlu ve sakin olabileceğim bir yerde geçirmeyi seviyorum. Boş zamanım olduğunda rahatlamayı seviyorum. Bu yüzden belki de gelecekte çok rahatlatıcı bir kafede çalışacağım veya sahip olacağım ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu