Dünya

Japonya 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı Dört Gözle Bekliyor

23 yaşındaki Tatsuya Fukuzawa, 2005 yılından beri Japonya milli takım formasını giyiyor. Tecrübesi ve varlığı ile ekibinin 2019 FIVB Voleybol Erkekler Dünya Kupası’ndaki başarılarda anahtar konumdaydı.

Japonya, ekibe çeşitli beceriler ve güçler kazandıran genç ve daha tecrübeli oyuncuların bir karışımından oluşuyor. Özellikle Fukuzawa, Japonya’nın yeni nesline tam potansiyelini gerçekleştirme konusunda yardımcı oluyor ve bu yılki Dünya Kupasında 11 maçta alınan sekiz galibiyette etkili oldu.

Fukuzawa, “En eskilerden biriyim ve deneyimim var” dedi. “Şimdi genç bir takıma liderlik ediyorum. Bazen gençlere oyunda sakin olmalarını ve oyunun havasını değiştirmelerini sağlayan şeyler söylüyorum. Bu benim rolüm ve benim için liderlik doğal olarak geliyor. ”

Fukuzawa’nın takım içerisindeki rolü kesinlikle yıllar içinde gelişti.

“Şimdi benim görevim servis karşılamak” dedi. “Şu anda iki büyük silahımız var – (Yuki) Ishikawa ve (Yuji) Nishida – takımda, bu yüzden istikrarlı bir şekilde top karşılarsam puan kazanabiliriz.”
Japonya, tutkulu kendi seyircisinin önünde ellerinden gelenin en iyisini yapmak istediği Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’ndaki voleybol turnuvasını dört gözle bekliyor. Dünya Kupası’ndaki güçlü performansları, gelecek yılki etkinlikten çok önce geldi ve Oyunlar başladığında beklentiler yüksek olacak.

Fukuzawa, “Şimdiye kadar her detayı araştırmayı başardık, en küçük adımlara ve adım adım oynamaya odaklandık” dedi.

“Diğer ülkeler, iyi oyunculara ve güçlü servislere sahipler, ancak ekibimiz istikrarla oynuyor. İstikrarla oyunumuzun her ayrıntısına daha fazla odaklanabiliriz. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu