Kar Voleybolu

Japonya’da Kar Voleyboluna İlgi Artıyor

FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu ile dünya çapına yayılan kar voleybolu, bir Japon kadın takımının Avusturya ve İtalya’daki ilk iki etkinliğe katılımıyla iyi bir şekilde kendini gösterdi.

Shion Tsubouchi, Haruka Arai ve Shinako Tanaka, Japonya Voleybol Derneği tarafından ülkelerini temsil etmek üzere seçildiler ve hayatlarının geri kalanında ilk Japon profesyonel kar voleybolu oyuncuları olmakla övünebilecek şanslı sporcular oldular. Japon takımı, Wagrain-Klienarl’daki ilk Dünya Turu etabında oynayan tek AVC takımı oldu ve bu onları oldukça özel hissettirdi. Aynı zamanda doğru örneği oluşturma ve yeni sporun Japonya’da ve Asya’nın geri kalanında hızla gelişmesine yardımcı olma konusunda da umutlular.

43 yaşındaki Shinako, takımı Wagrain-Kleinarl’daki mücadeleden elendikten hemen sonra bile oldukça mutluydu.

Japon takımındaki üç oyuncu, Shinako ve 21 yaşındaki takım arkadaşları, plaj voleybolu ve salon voleybolundan geliyorlar ve bu yüzden bu onlar için tamamen yeni bir deneyim oldu.

Shinako, hepimiz ilk kez kar voleybolu oynadık ve çok heyecanlandık derken kum ve kar arasında arasında fark olduğunu düşünüyor.

Tecrübeli sporcu, kar voleybolu deneyiminden çok keyif aldı ve bu sporu sürdürmeyi umuyor.

İkiye iki oynamanın plaj voleybolunu kar voleybolundan biraz daha zorlaştırdığı düşüncesinde. Kar voleybolunda üçlü formatı daha çok seviyor, çünkü bu sistem bir pasöre ve diğer iki oyuncunun vuruş yapmasına izin veriyor ve taktik sisteminizde değişkenlik sağlıyor diye düşünüyor. Kar voleybolunun ülkesinde  çok popüler hale gelebileceğini çünkü Nagano ve Fukushima gibi birçok kar tatil yeri bulunuyor. Birçok insanın Japonya’da kar voleybolu oynamak isteyeceği fikrinde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu