Röportaj

Voleybola adanmış hayat: Juliana Antunes

Juliana Antunes’un etkili bir öz geçmişi var: Bir çok kez milli takım formasını giydi. Son yıllarda Leixões SC için oynarken sadece üç kez ulusal şampiyonluk yaşadı, 2019 Süper Kupa kupasını kaldırdı ve 2020 Portekiz Kupası’nı AJM / FC Porto forması ile kazandı. Ayrıca, geçen yıl sekiz kez ulusal Plaj Voleybolu unvanı kazandı.

Sosyal medyanızdan gördüğümüz gibi evde çok fazla beden eğitimi ile uğraşıyorsunuz. Acil durumun kaldırılmasını ve kademeli de olsa olası bir normale dönmeyi nasıl görüyorsunuz?

Evet, çok çalışıyorum. Bu sürede fiziksel zindeliğimi kaybetmemeye çalıştım. Rutini değiştirmemeye çalıştım, işi yeni realitemize uyarladım. Acil durumun büyük bir dikkatle kaldırıldığını görüyorum, çünkü genel nüfusun nasıl davranacağını ve bunun ne gibi etkileri olacağını bilmiyorum. Ancak, her şeyden önce umut görüyorum. Virüs hakkında daha fazla şey biliyoruz, alınan önlemler hafif değil ve “normallik” kavramının yeni bir tanımı olacağına inanıyorum.

Bir atlet olarak, Portekiz Ulusal Federasyonu, CEV ve FIVB tarafından yarışmaların iptal edilmesinde veya ertelenmesinde alınan tedbirler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sporcularını koruma bakımından dikkate değer olduklarını düşünüyorum. Virüsle bulaşmamızdan kaçınarak birkaç senaryo öngördüler. Her şeyden önce herkesin bütünlüğü ve sağlığı önemlidir. Şimdi en önemli şey bu salgının üstesinden gelmektir.

Kişisel ve sportif düzeyde yakın gelecek için beklentileriniz nelerdir?

Bunlar olağan. Bence hepimiz bazı uyarlamalar yapmak zorunda olacağız, çünkü bu yeni gerçeklik daha önce olduğu gibi görevleri yerine getirmemize izin vermiyor, ama inanıyorum ki bu salgının üstesinden geleceğiz.

Sekiz Plaj Voleybolu ulusal şampiyonluğu ve ayrıca Avrupa üniversite şampiyonu unvanı (2013)… Plaj Voleybolu’nun tutkunuz olduğunu söyleyebilir miyiz?
Voleybol benim tutkum. Bu bir hayat! Voleybol ile büyüdüm. Plaj Voleybolu beni sadece oyunun kendisi için değil, içerdiği her şey için büyüleyici bir şey. Oyunun sistemini ve uygulayabileceğiniz stratejiyi, her sporcunun teknik özelliklerini ve karar alma sürecini seviyorum.
 

Ivo Casas (SL Benfica) ve José Casas (Leixões SC)’de oynayan kardeşlerinizle aranızda nasıl bir ilişki, var?

Harika bir ilişkimiz var ve birbirimizi çok destekliyoruz. Üçümüz farklı yaştayız, yaş ve deneyim açısından çok fazla fark var. Ivo, profesyonellik düzeyinde olmak ve sürekli olarak inanılmaz derecede mükemmel dereceleri elde etmek ve hatta dünyaca ünlü yarışmalarda öne çıkmaktadır. Zé ve benim için bir gurur kaynağı ve örnek. Voleybol hakkında çok konuşuyoruz, çeşitli fikirleri tartışıyoruz ve her zaman birbirimizi destekliyoruz. Birbirimizin zaferlerini ve yenilgilerini aynı şekilde yaşıyoruz, kutluyoruz ve birbirimiz için acı çekiyoruz.

Spor konusunda hala gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz var mı?

Kesinlikle evet. Aksi takdirde, uygulamaya devam etmek mantıklı olmaz. Rekabeti gerçekten seviyorum, ancak beni en çok büyüleyen eğitim süreci. Her gün öğrenmeye ve daha iyi olmaya devam etmek istiyorum. Mükemmellik seviyesine daha sık ulaşmak için mükemmel olmak istiyorum ve sıkı çalışmaya inandığım için bunu başarmaya çalışacağım.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu