Genel Haberler

Kadıköy Voleybol Kulübü 2 Yıl Sonra Lig’e Döndü

Kadıköy Voleybol Kulübü, iki sene aradan sonra Bölgesel Lig’e geri döndü.

A Kadın Takımı ile  yeniden liglerde yer alan takımdaki voleybolcuların bir kısmı Antrenör Can Çavuşoğlu’nın eski öğrencilerinden oluşuyor. Voleybol sevgisi ağır basan oyuncular, yeniden ligde yer almaya karar verince meslekler de bu aşka engel olamıyor. Örneği takım kaptanı Handan Yazıcıoğlu başarılı bir Avukat ve adliye koridorlarından  antrenmanlara yetişmeye çalışıyor.

Takımda ev hanımı olanlar, öğretmen olanlar, öğretim görevlisi olanlar da yer alıyor. Gerisi Üniversite öğrencisi olan sporcular haftada 1 gün antrenman yapıyorlar.

Takımın en küçüğü 1994 doğumlu Cemrenaz Turhan, en büyüğü ise 1979 doğumlu Gönül Eğilmez.
Neşe içinde geçen antrenmanlarla lige hazırlanan Kadıköy Voleybol Kulübü’nün kadrosunda Handan Yazıcıoğlu, Gönül Eğilmez, Başak Bilgin Kara, Selin Sezgin, Sude Korkmaz, Ayçin Köksal, Cansu Morgil, Feyza Özkazanç, Göksu Şirin ,Burcu Ağralı, Sevde Zerde, Cemre Naz Turhan, Melike Savaş, Rüya Bulut, Duygu Bilsel yer alıyorlar.

Kulübün Kurucusu ve Baş Antrenörü Can Çavuşoğlu ‘ Eski sporcularım bana geldiler ve Voleybol sevgilerini engelleyemediklerini ve sahalara dönmek istediklerini söylediler. Ben de Kulüp Başkanımız İsmail Uyguner’den onay alarak lig için çalışmalara başladık. Bir kısım sporcumuzla 2000 senesinde Altınyurt ta  birlikte olmuş ve ligde de Şampiyon olmuştuk. Bu sene daha güçlü bir kadroyla mücadele edeceğiz ‘ dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu