Köşe YazarlarıManşet

Kadınlar 1. Lig A Grubu’nun Anatomisi

Merhaba Sevgili Voleybol Aktüel Takipçileri;

Takımlar kadrolarını oluşturdular ve sezon öncesi hazırlık çalışmalarını tamamladılar. Bu hafta sonu voleybol lig maçları başlıyor.

Bu sezon Kadınlar 1. Lig, 12’şer takımlı A ve B grubu olarak düzenlendi. Son dört sezonda gruplar 14 takımlıydı. Bu uygulamadan bu sezon vazgeçildi.

Sezon sonunda ilk dört sırayı alan takımlar, play-off maçları oynayacaklar. A ve B grubunda birinci ve dördüncü sıradaki takımlar, diğer grubun ikinci ve üçüncü sıradaki takımlarla tek maçlı lig usulü yarı final maçları oynayacaklar. Yarı final gruplarında birinci ve ikinci sırada yer alan dört takım, tek maçlı lig usulü final maçları oynayacaklar. Final grubunda ilk iki sırada yer alan takımlar süper lige yükselecek.

A ve B grubunda sezon sonunda son iki sırada yer alan takımlar, 2. Lige düşecek.

Sezon öncesinde 1. Lig A grubu takımları hakkında gözlemlerimi ve öngörülerimi siz değerli okurlarıma paylaşacağım. Çok takımlı illerden başlayıp, az takımlı illerin takımlarına doğru bir sıralamayla devam edeceğim. Sırayla 4 İstanbul, 3 İzmir, 2 Çanakkale, 1 Balıkesir, 1 Bolu ve 1 Eskişehir takımları…

Sarıyer Belediyespor;

Antrenörlüğe, Gökhan ÇOKŞEN getirildi. Geçen yıl Bozüyük Belediye İdman Yurdu’nu 2. Ligden 1. Lige çıkardı. Geçmişte Milli takımlarda görev aldı. Galatasaray A takımını çalıştırdı.

Geçen yılın kadrosundan; Pasör Gizem Mısra AŞÇI, orta oyuncu Ecenur AKSOY, pasör Sinem BAYAZIT, smaçör Nikalina BASHNAKOVA, orta oyuncu Ceren Nur DOMAÇ, smaçör Çağla RIZVANOĞLU ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Çok tecrübeli smaçör Miniriye VATANSEVER, libero Gizem Çerağ DÜZELTİR, pasör Ayça TOKAT, smaçör Derin Ezgi TAŞDEMİR, orta oyuncu Hande Naz ŞİMŞEK ve orta oyuncu Aleyna AŞIK. Geçen yılki kadrodan Dajana Boskoviç takımdan ayrıldı. Güçlü ve sürekliliği olan bir oyuncu.

Sarıyer Belediyespor’u geçen hafta 2. Rasih Mardinçelebi turnuvasında iki maçını izledim. Geçen yılki gücünden çok fazla bir eksilme olmamış. Rakibini baskı altına alan, oyun içinde yardımlaşmayı iyi yapan ve oyunun kontrolünü elinde tutan bir takım. Ligin sonunda A grubunun şampiyonluğuna en güçlü aday olarak görüyorum. Süper lige çıkacak takımlar arasında yer alabilir.

Büyükçekmece Voleybol

Antrenörlüğe, Ekrem KÜPELİ getirildi. Geçen yıl takımı lig ikincisi yaptı. Kenardan takımı iyi yönetiyor. Beden Eğitimi öğretmeni ve eğitimci olmasından dolayı oyuncularıyla etkili bir iletişim sürdürüyor. Geriye düştüklerinde oyuncusuna güven veriyor ve onları yüreklendiriyor. Kenardan çok sakin, vakur ve doğru hamleler yaparak takımını yönetiyor.

Geçen yılın kadrosundan; Smaçör Aslıhan ARSLANGÖRÜR ve smaçör Şeyma Dilan ÖZTÜRK ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Libero Esra TINIĞ, çok tecrübeli pasör Selin Çağla DOĞAN, libero Tuna Aybüke ÇETİNAY, orta oyuncu Ebru ARKAN, yetenekli smaçör Yağmur Göksu GÖÇMEN, tecrübeli smaçör Esma YAŞAR TURGUT, pasör çaprazı Marijeta RUNJİT, milli oyuncu pasör Göknur SİLEN, orta oyuncu Nihal YEŞİL ve pasör çaprazı Çise DENİZ.

1. Ligde ikinci sezonu. Geçen yıl ilk haftalarda, ligin yeni takımı olması ve oyuncu sakatlığı gibi nedenlerden dolayı lige kötü başladılar. 6. Hafta deplasmanda 3-2 Rota Koleji galibiyetiyle 11 maçlık galibiyet serisi yakaladı. Ligi ikinci sırada tamamladılar. Ekrem Hoca’nın akılcı yönetimi, takıma katılan deneyimli oyuncular ve geçen yıldan oluşan takım kültürünün de etkisiyle ligin üst sıralarını zorlayabilir. Play-off maçlarına gidebilecek takımlar arasında görüyorum.

Küçükyalı Yelken Spor

Antrenörlüğe, Mustafa Umut UYSAL getirildi. Umut Hoca, geçen yıl süper lig takımı Aydın BŞB’yi CEV Challenge Kupasında finale taşıdı. Galatasaray’da uzun yıllar alt yapı ve A takımlarda görev aldı. Beden Eğitimi ve Antrenörlük bölümünü bitirdi. Aydın BŞB’nin antrenörü iken iki kez maçını izledim. Oyuncu iletişimi üst düzeyde, oyunu iyi okuyor ve iyi gözlem yapıyor. Yerinde duramıyor, bir sağa bir sola giderek takımını yönetiyor. Çok heyecanlı, bu heyecanı takımına moral ve motivasyon sağlayacak düzeyde.

Geçen yılın kadrosundan; Libero Özlem DEDE ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Tecrübeli smaçör Cansen ÖRENCİK, pasör Burcu YÖNDER, orta oyuncu Emine ARICI, smaçör Merve GÜNOK, yetenekli pasör çaprazı Cemre KUZULOĞLU, libero Işıl Öz, smaçör Öykü AKDEMİR, pasör Deniz Feride ESİNDUY, libero Derin ERTUĞ, smaçör Eylül Nur SOMER, orta oyuncu Beste AYHAN ve orta oyuncu Selen DURUSOY.

Geçen yıl ligi dördüncü sırada bitirerek play-off maçlarına gitmişlerdi. Geçen yılki takımdan önemli oyuncular ayrıldı. Ligde orta sıralarda yer alıp, başarılı bir oyun ortaya koyması beklenmekte.

Mehmet Erdem Marmara Akademi

Antrenörlüğe, Erdem HANGÜL getirildi. Takımın kurulduğundan bu yana Erdem Hoca görev yapıyor. Erdem Hoca, diğer antrenörler gibi değil. Takımın her şeyi, alt yapı, kulüp yönetimi, takımın yönetimi Erdem hocanın sorumluluğunda. Marmara Üniversitesi Antrenörlük bölümü mezunu. Geçen yıl üç maçını izledim. Çok hırslı ve azimli. Rakip güçlüde olsa kolay kolay pes etmiyor. Geçmiş dönemlerde Fenerbahçe yıldız takımını Türkiye şampiyonu yaptı.

Geçen yılın kadrosundan; Libero Gülce GÜÇTEKİN, pasör çaprazı Zeynep YAMAN, smaçör Nukte Buse HAZAN, pasör çaprazı Pelin ÖZKILIÇÇI ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Tecrübeli orta oyuncu Azra ÇOLAK, İzmir Gelişim Koleji’nden Galatasaray’a transfer çok yetenekli ve başarılı smaçör Sude HACIMUSTAFAOĞLU, pasör Doğa KUTLU, smaçör Cansu GÜNAYDIN, orta oyuncu Sezen KEŞKEKOĞLU, smaçör Hatice Nur KIRIMLI, libero Damla AKSU, orta oyuncu Ece EMRULLAH, pasör Çağla SALİH ve orta oyuncu Ece EKE.

1. ligde ikinci sezonu. Geçen yıl, genç oyunculardan kurulu bir takım olarak ligde kalmayı başardılar. Transferlerde çok değişik bir strateji izlediler. İstanbul takımı olmanın avantajından yararlandılar. Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının alt yapı ve A takım kadrosuna giremeyecek oyuncuları transfer ettiler. Oyuncuların 5 tanesi, Milli takımlarımızda oynayan oyuncular. Genç oyuncuların azmi ve hırsı ile ligde tutunabilirler. Genç bir takım olması nedeniyle sürpriz sonuçlar alabilirler. Genç takımlar genellikle hızlı ve atak oynuyorlar. Yavaş oynayan takımlara karşı üstünlük sağlayabiliyorlar.

Karşıyaka

Antrenörlüğe, Tamer ÇAMLIBEL getirildi. Üç sezondur takımı çalıştırıyor, bu dördüncü sezonu. İlk yıl ligi 3. sırada bitirdi. Play-off maçlarına katıldı. Sonraki yıllarda ligi 6. ve 5. sırada tamamladı. Özellikle geçen yıl sezon başında ve sezon ortasında takımdan önemli oyuncular ayrılmasına rağmen, takımı üst sıralarda tutmayı başardı. Disiplinli, hırslı, maç esnasında adeta oyunun içindeymiş gibi heyecan duyarak takımını yönetiyor. Maçı iyi gözlemliyor, oyuncu değişiklikleri çok isabetli, maçı adeta yaşıyor gibi takımını yönetiyor.

Geçen yılın kadrosundan; Orta oyuncu Ece KOZDERE, genç Milli Takımda oynayan orta oyuncu Yaren IŞIK, geçmiş yıllarda Milli Takıma davet edilen pasör çaprazı Liray AKPINAR, smaçör Ezgi ULUDAĞ, pasör çaprazı Aleyna TEMİZLER ve libero Betül MENŞUR ile yeniden anlaşıldı.

Geçen yıl kiralık oyuncu olarak takımdan ayrılan; orta oyuncu Ayça Ceyna YAVUZ, pasör Ayşegül GİRGİN, smaçör Simay AKDAĞ ve pasör Elif ÖNER takıma geri döndü.

Transfer edilen oyuncular: Pasör çaprazı Gamze TÜRK, smaçör Buket YILMAZ, orta oyuncu Melisa AYAS ve libero Lara UYAR.

Karşıyaka’nın diğer takımlara göre çok önemli bir özelliği var. Grubunda hiçbir takımda olmayan bir taraftar desteği var. Maçlarda binlerin üzerinde taraftarı salonda yerini alır. Maçın başından sonuna kadar tezahürat yaparlar. Taraftar, “Kaf Kaf Kaf Sin Sin Sin Kafsin Kafsin Kaf!” tezahüratıyla takımını coşturur. Karşıyaka taraftarı sahada 7. oyuncu gibidir.

Karşıyaka, geçen yıla göre daha güçlü bir kadro oluşturdu. Takım deneyimli ve yetenekli oyunculardan kurulu. Takımda bazı oyuncular geçmiş dönemlerde milli takımlarda oynayan ve milli takım hazırlık kamplarına davet edilen oyuncular. Uzun zamandır bir arada oynayan oyuncular. Karşıyaka’nın en tipik özelliği senkronize olmaları. Oyun içinde zaman zaman ya etkili oynuyorlar ya da oyundan düşüyorlar. Bir düzen ve ayar tuttururlarsa, arka arkaya başarılı maçlar çıkarıyorlar. Eğer işler bir kötü giderse, demoralize oluyorlar ve başarısız sonuçlar alıyorlar. Bu sezon daha başarılı bir performans ortaya koyması beklenmekte. Çünkü, deneyimli ve duygularını kontrol edebilecek oyuncu sayısı daha fazla. Play-off maçları oynayacak takımlar arasında görüyorum.

Göztepe

Antrenörlüğe, İlker ALKAN getirildi. Son üç sezondur Rota Kolejini çalıştırdı. Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü mezunu. Takım disiplinini öne çıkarır, azimli ve hırslıdır. Camiayı iyi tanıyor. Daha önce iki kez Göztepe’de görev yaptı.

Transfer edilen oyuncular: Süper ligde oynamış çok tecrübeli pasör Cansu GÜNGÖR HOAG, smaçör Sevinç Salim ÖZGÜLER, smaçör Dilek ERKEN, orta oyuncu Gizem BAYRAKTAR, pasör çaprazı Irmak KESKİN, libero Sena Saliha İLHAN, orta oyuncu İlayda ALKAN, smaçör Melis KATİPOĞLU, libero Nehir KURTULAN, orta oyuncu Selcan PARTAL, pasör çaprazı H. Gökçe ARIKAN, smaçör N. Aylin YALAZ, pasör çaprazı Aleyna BAŞAK, pasör Yeşim AKTAN ve alt yapıdan pasör çaprazı Aslı ÖZER.

Göztepe, 1. Lig A grubundan Rota Koleji’nin yarışmacı haklarını devir aldı. Ligde bu sezon ilk kez mücadele edecekler. Oyuncuları tecrübeli ve yetenekli. Yeni bir takım, oyuncuların çoğunluğu ilk defa bir arada olacaklar. İlker Hoca, Rota Koleji’nde 4 oyuncu ile birlikte geldiler. Yeni takımlar, risk oluşturabilir. Bazen riskler iyi yönetilirse, fırsata dönüşebilir. Arkadaşlık ve takımdaşlık ruhu iyi tesis edilmelidir. Yeni kurulmuş bir takım, ligde orta sıralarda yer alması başarı sayılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyespor

Anrenörlüğe, Şükrü YENGİL getirildi. Uzun yıllar en üst ligde voleybol oynadı. Galatasaray voleybol şubesinin koordinatörlüğünü yaptı. Sezon öncesi hazırlık maçını izledim. Kenardan oyuncuya güven veriyor ve oyuncu iletişimi çok iyi. Takımı iyi gözlemliyor, yerinde ve doğru müdahaleler yapıyor.

Geçen yılın kadrosundan; Pasör Çisil OYGUÇ, smaçör Ezgi BÖKE, orta oyuncu Esra Nur SOLGAN ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Tecrübeli smaçör Deniz ÜSTÜNSOY, tecrübeli pasör Tülay ÖNER, tecrübeli libero Ayça KARAKAÇ, yetenekli orta oyuncu Doğa Su TUNCA, smaçör İdil Naz KANBUR, pasör çaprazı Dilara YERGÜN, orta oyuncu Aleyna VENCE, smaçör İlayda ERSOY, smaçör Yağmur CİNEL, libero Aleyna KARAKLARLI ve smaçör Sinem Nur TARHAN.

İzmir BŞB’nin 1. Ligde 3. sezonu. Geçen yıl çok iddialı takım kurmuşlardı. Sezon başında antrenör değişiklikleri ve oyuncuların sezon ortasında takımdan ayrılmalarıyla ligi orta sıralarda tamamladılar. Deneyimli ve yetenekli oyunculara sahip bir kadro oluşturdular. Üst sıraları zorlayabilir. Özellikle, sahasında çok iyi oynayan bir takım. Geçen yıl, Sarıyer Belediyespor’u çok zorlamışlardı. Küçükyalı Yelkenspora set dahi vermediler.

Çanakkale Belediyespor

Antrenörlüğe, Vedat MEKİK getirildi. Daha önce bu takımda 7 yıl antrenörlük yaptı. Takımı süper lige çıkardı. Vedat Hoca deneyimli, disiplini öne çıkaran hırslı bir hoca. Maç sırasında oyunu iyi takip ediyor. Doğru hamleler yaparak, maçın yönünü değiştirebiliyor.

Geçen yılın kadrosundan; Orta oyuncu Ebru BEDİR ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Çok tecrübeli ve yetenekli pasör çaprazı Büşra MUTLU, orta oyuncu Şeyma Nur AKBULUT, pasör çaprazı Gülem ALTAY, smaçör Merve Nur ÖZTÜRK, pasör Simge YALÇIN, pasör Simay GAZİ, libero Elif Merve ALİ, libero Merve ŞANSALAN, smaçör Dilan YAŞAR, smaçör Ecem VATANSEVER, orta oyuncu Zeynep Sude DEMİREL, libero Ceren YILMAZ ve smaçör Nazlıgül KONCA.

Geçen yıl süper ligden düştüler. Tecrübeli ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım. Vedat Hoca, camiaya yabancı değil. Kulübü tanıyor, Çanakkale’yi biliyor. Tekrar çıkmak için çalışma yapıldı. Ligde ilk dörde girip, play-off maçları oynayacağını öngörmekteyim.

Kale 1957 Spor

Antrenörlüğe, Emin İMEN getirildi. Bursa BŞB’yi, CEV Avrupa Challenge şampiyonu yaptı. Yıllarca voleybol oynadı, süper lig antrenörlüğü yaptı, geçen yıl bu takımı 2. Ligden çıkardı. Kenardan çok sakin, oyuncuya güven veren, moral ve motivasyon sağlayan bir özelliği var. Yerinde müdahaleler yaparak, oyunu ve takımı etkili bir şekilde yönlendiriyor.

Geçen yılın kadrosundan; Orta oyuncu Kübra KOŞMAZ, Pasör İrem ÖZGÜR, pasör Gizem KOÇAK, pasör çaprazı Nuran İNCE ve smaçör Hazal UBEYLİ ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Orta oyuncu Candan SÜRENGÖZ, libero Sedef SAZLIDERE, smaçör Birgül GÜLER, orta oyuncu Yasemin YILDIRIM, smaçör Yaren HATİPOĞLU, libero Sinem KOCAMAN ve smaçör Meryem Neslihan ÖZ.

Takım geçen yıla göre daha da güçlendi. Bir ilçe takımı, ligde ilk sezonu. Takımın uyum sürecine ihtiyacı olabilir. Güçlü bir takım olarak ligi sürdürebilir.

Edremit Belediyesi Altınolukspor

Antrenörlüğe, Uğur BAYSAL getirildi. İki yıl önce Balıkesir BŞB’nin başında iken, grubu lider bitirmişti. Finallerde, kıl payı süper lige çıkamamışlardı. Bir çok kez maçını izledim, kenardan sakin, vakur bir şekilde takımı yönetiyor. Oyuncuyla iletişimi iyi. Doğru hamleler yaparak, oyunun yönünü değiştirebiliyor.

Geçen yılın kadrosundan; Orta oyuncu Ebru KIRMAZ ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Tecrübeli orta oyuncu Duygu SİPAHİOĞLU, tecrübeli ve yetenekli smaçör Hande TAŞÇI, smaçör Elif Nur BAŞARAN, libero Betül BARIŞ, orta oyuncu Pınar ŞENYURT, pasör Sena ÖZDİLEK, libero Adlin KAYMAZ, pasör çaprazı Sude PEHLİVAN, geçen yıl süper ligde oynayan smaçör Nia Kai REED, pasör Deniz Devrim DÜZEN, pasör Lale Beyza PEKTEZ ve smaçör Ayşe ÇÜRÜK.

Geçen yıl 2. Lig 2. Grupta lig üçüncüsü olduğundan play-oof maçlarına katılamamışlardı. Bu sene, Sakarya Gelişimspor’un yarışmacı haklarını devir alarak 1. lige katıldılar. Genç ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım. Takım uyumu ve birliktelik gerekiyor. Ligde kalmaları tutunmaları başarı sayılabilir.

Bolu Belediyespor

Antrenölüğe, Salih YERGİN getirildi. Uzun yıllar voleybol oynadı. Halkbank voleybol alt yapı koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Başantrenör olarak Halkbank erkek voleybol takımını Avrupa’da dörtlü finale çıkarma başarısını gösterdi. Uzun yıllar Pursaklar’ı çalıştırdı.

Geçen yılın kadrosundan; Pasör çaprazı Büşra KIŞLAK, libero Burcu DOĞAN, pasör Miray AKGÜNEY ve pasör çaprazı Hanna KYRYCHENKO ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Tecrübeli smaçör Ayşe DİL, smaçör Nursel Yaren SENCEL, orta oyuncu Hilal ÇAKMAK, smaçör Danijela DZAKOVİÇ, libero Melis DEMİR, pasör Merve Şiirsel ALTIN, orta oyuncu Buse SERBEST ve pasör Burcu ŞENTÜRK.

Uzun yıllardan sonra ilk defa A grubunda yer alıyor. Transferler Salih Hoca’nın görüşlerine göre yapılmış. Yeni oyuncuların çoğunluğu Salih Hoca ile daha önce birlikte çalışan oyuncular. Bir kaç oyuncuyu daha önce izlemiştim. Takımlarında başarılı oyunculardı. İyi bir kadro oluşturulduğu belli. Bolu Belediyespor geçen yıl sahasında rakiplerine üstünlük sağlıyordu. Üst sıraları zorlayabilir. Play-off maçlarına katılırsa sürpriz sayılmaz.

Anadolu Üniversitesi

Antrenörlüğe, başarılı antrenör Muhsin OSMANOĞLU getirildi. Daha önce Anadolu Üniversitesini 2. Ligden, 1 Lige çıkardı. 3 yıldır takımın başında.

Geçen yılın kadrosundan; Orta oyuncu Unzilenur CANSIZ ve libero Zeynep BİLİMLİ ile yeniden anlaşıldı.

Transfer edilen oyuncular: Smaçör Büşra GÖRAL, smaçör Yıldız Begüm KANAT, pasör Meral UĞUR, orta oyuncu Şeyma SEYHAN, orta oyuncu TUĞBA KINALI, pasör çaprazı Büşra SARISOY, smaçör Aslı OKTAYLAR, libero Begüm GÜVEN ve pasör İzel KARAMAN.

İlk defa A grubunda yer alacaklar. Biraz zor bir grupta yer almanın dezavantajını yaşayabilirler. Grupta çok iddialı takımlar var. Ligde tutunmaları ve kalıcı olmaları başarılı sayılabilir. Bir kamu takımı, üniversite öğrencilerinden taraftar desteği sağlayabilirler. Takımın lige renk katacağını ve seyir zevki yüksek maçlar çıkaracağını öngörmekteyim.

Yazının Özeti:

1 – Kadınlar 1. Lig A grubu takımlarının antrenörlerin birikimleri çok yüksek. Yarıya yakını üniversite eğitimli. Bir kısmı, uzun yıllar başarılı voleybol hayatı geçirmişler. Bir kısmı uzun yıllar voleybolun idari yönetiminde yer almışlar. Süper lig takımlarında görev alan antrenörler var. Avrupa başarısı elde edenler var.

2 – Daha yetenekli ve üst düzey performans gösterecek oyuncuların sayısı giderek artıyor. Bu sezon ligin kalitesi daha da artacak. Maçların seyir zevki ve kalitesi yüksek olacak. Süper lig kulüplerinde yetişmiş yetenekli oyuncular, kadro darlığından 1. Ligde oynayacaklar. Giderek artan oyuncu kalitesiyle daha zorlu ve çetin maçlar seyredeceğiz.

3 – 12 takımlı A grubunu sezon sonu sıralama bazında, ilk altıda yer alması muhtemel takımları şöyle öngörmekteyim; Sarıyer Belediyespor, Büyükçekmece Voleybol, Karşıyaka, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Çanakkale Belediyespor ve Bolu Belediyespor

Bu takımlardan; Sarıyer Belediyespor, Büyükçekmece Voleybol, Karşıyaka, Çanakkale Belediyespor ilk dört sırada yer alıp play-off maçları oynayacaklarını öngörüsünde bulunuyorum.

Not; Bu öngörüler bana aittir. Yanlış da olabilir, doğruda çıkabilir. Tahminden öte bir şey değildir. Takımların başarısı ile ilgili gözlemlerimi ortaya koymaya çalıştım.

Sakatlıksız bir sezon olmasını, Türk voleybolunun gelişerek ve üzerine koyarak büyümesi dileklerimle.

Tüm takımlara başarılar diliyorum. 

Atila İNCE

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.