DünyaManşet

Kadınlar Dünya Şampiyonasında 3. Gün Tamamlandı

Bu yıl 19’uncusu Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve 15 Ekim’e kadar sürecek Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 3. gün tamamlandı.

Şampiyonada ülkemizi temsil eden Uluslararası Voleybol Hakemimiz Nurper Özbar, Almanya – Bulgaristan karşılaşmasında Yardımcı Hakem olarak görev yaptı.

Dünya şampiyonasında bugüne kadar oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

23 EYLÜL CUMA ARNHEM HOLLANDA
B Grubu POLONYA: 3 HIRVATİSTAN: 1 25-19, 21-25, 25-23, 25-15
A Grubu HOLLANDA: 3 KENYA: 0 25-11, 25-17, 25-11
24 EYLÜL CUMARTESİ ARNHEM HOLLANDA
B Grubu TÜRKİYE: 2 TAYLAND: 3 25-17, 29-31, 25-22, 19-25, 13-15
A Grubu BELÇİKA: 3 PORTO RİKO: 0 25-15, 27-25, 25-15
A Grubu İTALYA: 3 KAMERUN: 0 25-10, 25-12, 25-16
B Grubu DOMİNİK CUMHURİYETİ: 3 KORE: 0 25-19, 25-12, 25-15
C Grubu ABD: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-16, 25-13, 25-22
D Grubu BREZİLYA: 3 ÇEKYA:1 25-20, 25-16, 22-25, 25-18
25 EYLÜL PAZAR ARNHEM  HOLLANDA
A Grubu BELÇİKA: 3 KENYA: 0 25-15, 25-14, 25-11
D Grubu ÇİN: 3 ARJANTİN: 0 25-23, 25-22, 25-20
D Grubu JAPONYA: 3 KOLOMBİYA: 0 25-20, 25-22, 25-17
A Grubu HOLLANDA: 3 KAMERUN: 0 25-11, 25-20, 25-13
C Grubu ALMANYA: 3 BULGARİSTAN: 1 25-22, 21-25, 25-23, 25-21
C Grubu SIRBİSTAN: 3 KANADA: 0 25-23, 25-16, 25-20

 

Oynanan maçlardan sonra gruplardaki puan durumları şöyle:

A GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
HOLLANDA 2 2 0 6 0 6
BELÇİKA 2 1 0 6 0 6
İTALYA 1 1 0 3 0 3
PORTO RİKO 1 0 1 0 3 0
KAMERUN 2 0 2 0 6 0
KENYA 2 0 2 0 6 0
B GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
DOMİNİK CUMHURİYETİ 1 1 0 3 0 3
POLONYA 1 1 0 3 1 3
TAYLAND 1 1 0 3 2 2
TÜRKİYE 1 0 1 2 3 1
HIRVATİSTAN 1 0 1 1 3 0
KORE 1 0 1 0 3 0
C GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
ABD 1 1 0 3 0 3
SIRBİSTAN 1 1 0 3 0 3
ALMANYA 1 1 0 3 1 3
BULGARİSTAN 1 0 1 1 3 0
KANADA 1 0 1 0 3 0
KAZAKİSTAN 1 0 1 0 3 0

 

D GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
JAPONYA 1 1 0 3 0 3
ÇİN 1 1 0 3 0 3
BREZİLYA 1 1 0 3 1 3
ÇEKYA 1 0 1 1 3 0
ARJANTİN 1 0 1 0 3 0
KOLOMBİYA 1 0 1 0 3 0

Dünya şampiyonasının 4. gününde oynanacak maçların programı ise şöyle:

26 EYLÜL PAZARTESİ ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu JAPONYA ÇEKYA
C Grubu ALMANYA KAZAKİSTAN BAŞHAKEM: NURPER ÖZBAR
C Grubu SIRBİSTAN BULGARİSTAN TRT SPOR YILDIZ
A Grubu İTALYA PORTO RİKO
D Grubu BREZİLYA ARJANTİN
C Grubu ABD KANADA TRT SPOR YILDIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu