DünyaManşet

Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda 6. gün tamamlandı

Bu yıl 19’uncusu Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve 15 Ekim’e kadar sürecek Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda6. gün tamamlandı.

Dünya şampiyonasında 28 Eylül Çarşamba günü oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

28 EYLÜL ÇARŞAMBA GDANSK – POLONYA
B Grubu TAYLAND: 3 HIRVATİSTAN: 0 25-18, 25-13, 25-21
B Grubu TÜRKİYE: 3 DOMİNİK CUMHURİYETİ: 2 21-25, 25-21, 25-18, 16-25, 15-13
B Grubu POLONYA: 3 KORE: 0 25-17, 25-18, 25-16
28 EYLÜL ÇARŞAMBA ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu ÇİN: 3 JAPONYA: 0 28-26, 25-17, 29-27
D Grubu BREZİLYA: 3 KOLOMBİYA: 0 25-14, 25-12, 25-20
D Grubu ARJANTİN: 3 ÇEKYA: 1 25-20, 20-25, 25-22, 25-22
A Grubu HOLLANDA: 3 PORTO RİKO: 1 23-25, 25-20, 25-16, 25-15

Oynanan maçlardan sonra gruplardaki puan durumları şöyle:

A GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
İTALYA 3 3 0 9 1 9
HOLLANDA 3 3 0 9 1 9
BELÇİKA 3 2 1 7 3 6
KENYA 3 1 2 3 6 3
PORTO RİKO 3 0 3 1 9 0
KAMERUN 3 0 3 0 9 0
B GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
POLONYA 3 3 0 9 1 9
DOMİNİK CUMHURİYETİ 3 2 1 8 3 7
TÜRKİYE 3 2 1 8 5 6
TAYLAND 3 2 1 6 5 5
HIRVATİSTAN 3 0 3 1 9 0
KORE 3 0 3 0 9 0
C GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
ABD 2 2 0 6 0 6
ALMANYA 2 2 0 6 1 6
SIRBİSTAN 2 2 0 6 2 5
BULGARİSTAN 2 0 1 3 6 1
KANADA 2 0 2 0 6 0
KAZAKİSTAN 2 0 2 0 6 0
D GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
ÇİN 3 3 0 9 0 9
BREZİLYA 3 3 0 9 1 9
JAPONYA 3 2 1 6 3 6
ARJANTİN 3 1 2 3 7 3
ÇEKYA 3 0 3 2 9 0
KOLOMBİYA 3 0 3 0 9 0

 

Dünya şampiyonasının 7. gününde oynanacak maçların programı ise şöyle:

29 EYLÜL PERŞEMBE GDANSK – POLONYA
B Grubu KORE TAYLAND
TSİ 18.30 B Grubu TÜRKİYE HIRVATİSTAN TRT SPOR
B Grubu POLONYA DOMİNİK CUMHURİYETİ TRT SPOR YILDIZ
29 EYLÜL PERŞEMBE ARNHEM – HOLLANDA
A Grubu İTALYA KENYA: Yardımcı Hakem: Nurper Özbar
A Grubu PORTO RİKO KAMERUN

Dünya Şampiyonasında bugüne kadar oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

A GRUBU B GRUBU C GRUBU D GRUBU
İTALYA DOMİNİK CUMHURİYETİ ABD BREZİLYA
HOLLANDA POLONYA KAZAKİSTAN ÇEKYA
BELÇİKA TAYLAND BULGARİSTAN ARJANTİN
PORTO RİKO TÜRKİYE KANADA ÇİN
KENYA HIRVATİSTAN ALMANYA KOLOMBİYA
KAMERUN KORE SIRBİSTAN JAPONYA
23 EYLÜL CUMA ARNHEM HOLLANDA
B Grubu POLONYA: 3 HIRVATİSTAN: 1 25-19, 21-25, 25-23, 25-15
A Grubu HOLLANDA: 3 KENYA: 0 25-11, 25-17, 25-11
24 EYLÜL CUMARTESİ ARNHEM HOLLANDA
B Grubu TÜRKİYE: 2 TAYLAND: 3 25-17, 29-31, 25-22, 19-25, 13-15
A Grubu BELÇİKA: 3 PORTO RİKO: 0 25-15, 27-25, 25-15
A Grubu İTALYA: 3 KAMERUN: 0 25-10, 25-12, 25-16
B Grubu DOMİNİK CUMHURİYETİ: 3 KORE: 0 25-19, 25-12, 25-15
C Grubu ABD: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-16, 25-13, 25-22
D Grubu BREZİLYA: 3 ÇEKYA:1 25-20, 25-16, 22-25, 25-18
25 EYLÜL PAZAR ARNHEM – HOLLANDA
A Grubu BELÇİKA: 3 KENYA: 0 25-15, 25-14, 25-11
D Grubu ÇİN: 3 ARJANTİN: 0 25-23, 25-22, 25-20
D Grubu JAPONYA: 3 KOLOMBİYA: 0 25-20, 25-22, 25-17
A Grubu HOLLANDA: 3 KAMERUN: 0 25-11, 25-20, 25-13
C Grubu ALMANYA: 3 BULGARİSTAN: 1 25-22, 21-25, 25-23, 25-21
C Grubu SIRBİSTAN: 3 KANADA: 0 25-23, 25-16, 25-20
26 EYLÜL PAZARTESİ ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu JAPONYA: 3 ÇEKYA: 0 25-15, 25-20, 25-12
C Grubu ALMANYA: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-15, 25-18, 25-21
C Grubu SIRBİSTAN: 3 BULGARİSTAN: 2 25-21, 22-25, 25-27, 25-21, 15-9
A Grubu İTALYA: 3 PORTO RİKO: 0 26-24, 25-21, 26-24
D Grubu BREZİLYA: 3 ARJANTİN: 0 25-19,25-13, 25-21
C Grubu ABD: 3 KANADA:  0 25-19, 26-24, 25-15
27 EYLÜL SALI GDANSK – POLONYA
B Grubu TÜRKİYE: 3 KORE: 0 25-14, 25-13, 25-13
B Grubu DOMİNİK CUMHURİYETİ: 3 HIRVATİSTAN: 0 25-20, 25-15, 25-21
B Grubu POLONYA: 3 TAYLAND: 0 25-17-25-17, 25-17
27 EYLÜL SALI ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu ÇİN: 3 KOLOMBİYA: 0 25-16, 25-21, 25-16
A Grubu İTALYA: 3 BELÇİKA: 1 21-25, 30-28, 29-27, 25-9
A Grubu KAMERUN: 0 KENYA: 3 20-25, 25-27, 19-25

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu