Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde 2. Maçlar Devam Ediyor

0
85

Ülkemizi VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA ve Fenerbahçe OPET takımlarının temsil ettiği 2020 CEV Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde 2. maçlara 27 Kasım Çarşamba günü devam edildi.

2020 CEV Şampiyonlar Ligi 4. Etap’tan (grup aşaması) itibaren; kadınlarda ve erkeklerde 20 takım mücadele edecek. Takımlar; grup aşamasında dörderli olmak üzere beş gruba ayrıldı.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde kadınlarda grup maçları, 19 Kasım 2019 – 18 Şubat 2020, çeyrek finaller 03-12 Mart 2020, yarı finaller 24 Mart – 09 Nisan 2020, süper finaller ise 16-17 Mayıs 2020 tarihlerinde oynanacak.

2.Haftanın ilk gününde temsilcimiz Eczacıbaşı VitrA, Finlandiya deplasmanında LP Salo’yu 3-0 yenerek puanını 5 yaptı. 2. maçların oynandığı ikinci günde ise temsilcimiz VakıfBank, Slovenya deplasmanında Nova KBM Branik MARIBOR ile karşılaştı. Maçı 3-0 kazanan sarı siyahlılar, ilk galibiyetini alarak puanını 4 yaptı.
2.Haftanın ilk gününde Uluslararası Voleybol Hakemimiz Ozan Çağı Sarıkaya Khimik YUZHNY (Ukrayna): – ŁKS Commercecon ŁÓDŹ (Polonya) maçında Yardımcı Hakem olarak, ikinci gününde ise Doç. Dr. Nurper Özbar ise C.S.M. Volei Alba BLAJ (Romanya) – A. Carraro Imoco CONEGLIANO (İtalya)  maçında Başhakem olarak görev yaptı. görev yaptı.

Grup maçları ikinci haftasında oynanan maçlarda alınan sonuçlar ile temsilcilerimizden Fenerbahçe OPET’in de yer aldığı son gün maçlarına ait program şöyle:

A Grubu
26 Kasım Salı
LP SALO (Finlandiya): 0  – Eczacıbaşı VitrA: 3
28 Kasım Perşembe
Fenerbahçe OPET:  – Budowlani ŁÓDŹ (Polonya):

B Grubu
27 Kasım Çarşamba
Nova KBM Branik MARIBOR (Slovenya): 0 – VakıfBank: 3
Savino Del Bene SCANDICCI (İtalya): 3 – Lokomotiv KALININGRAD Region (Rusya): 1

C Grubu
26 Kasım Salı
Khimik YUZHNY (Ukrayna): 2 – ŁKS Commercecon ŁÓDŹ (Polonya): 3  Yardımcı Hakem: Ozan Çağı Sarıkaya
27 Kasım Çarşamba
Allianz MTV STUTTGART (Almanya): 3 – Igor Gorgonzola NOVARA (İtalya): 1

D Grubu
26 Kasım Salı
Vasas Óbuda BUDAPEST (Mcaristan): 0 – NANTES VB (Fransa):  3
27 Kasım Çarşamba
C.S.M. Volei Alba BLAJ (Romanya): 0 – A. Carraro Imoco CONEGLIANO (İtalya): 3 Başhakem: Nurper Özbar

E Grubu
27 Kasım Çarşamba
Maritza PLOVDIV (Bulgaristan): 1 – Dinamo MOSCOW (Rusya): 3
Uralochka-NTMK EKATERINBURG (Rusya): 2 – RC CANNES (Fransa): 3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here