AvrupaGenel Haberler

Kalbiyle Oynayan Bir Pasör Çaprazı

Irina Voronkova, FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Kupası’nda Rusya’nın güvenilir hücum elemanlarından biri oldu. 23 yaşındaki pasör çaprazı, Japonya’daki turnuvanın çeşitli etaplarında koç Sergio Busato’nın ilk altı seçeneklerinden biri olarak çift haneli ortalamaları yakaladı.
Voronkova, ev sahibi ülkede ikinci kez oynadığını ve “voleybolun takipçileri ile buluşmaktan gerçekten hoşlanıyorum” ifadesinde bulundu. İlk kez 2017’de FIVB Volleyball Grand Champions Cup’da takım kadrosunda yer almıştı. Voronkova, taraftarlarla karşılaşmaya zaman ayırmak için salondan ayrılan son oyunculardan biri oldu.
“Daha fazla insan gelip maçı izlediğinde, sahayı harika bir hisle terk  ediyorsun. Sporcu olarak seyircilerin sevgisine ve desteğine ihtiyacımız var. Birçok insan izlediğinde kalbim çok dolu oluyor”dedi.
Voronkova bir voleybol ortamında büyüdü. Babası Andrei, Rus erkek takımına koçluk yapıyordu. Annesi ve kız kardeşi de kulüp seviyesinde oynadılar. Bu, performansında bir baskı yaratabilirdi ama buna olumlu bir dönüş yaptı.
“Gençken ve çocuk liglerinde oynadığımda, bu bana daha fazla baskı yaptı. Bu şimdi benim için normal. Bunun hakkında çok fazla düşünmüyorum. Bunu düşünmeye devam ettiğinde, her şeyi engelleyebilir. Benim düşündüğüm şey, daha fazla antreman ve öğrenmeye ihtiyacım olduğu çünkü formamın arkasında Voronkova adı yazıyor ”dedi.
“Benim idolüm Liubov Sokolov. Her oynadığında gülümsüyor. Çocukken çok mutluydum, Sokolova’nın oynadığı voleybol okuluna gittim. Beş yıl sonra, bana bir forma verdi. Bu süper oldu! ”
Sahada sanki bir sönmemiş volkan. Voronkova her zaman kazanılan her noktayı, her maçta her ralli kazandı.A spitfire on court, Voronkova daima kazanılan her sayıyı kutlardı. Konuşmanın bitime yaklaşırken, Voronkova Dünya Kupası yolculuklarının nasıl geçtiğini düşünmeye çalıştı.
“Burada adım adım oynamaya çalıştık. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, ama belki de bütün ekiplerde olduğu gibi biraz yorgunduk. Konsantrasyonumuzu tüm maç boyunca devam ettirmek bizim için biraz sorun oldu. Oyunumuzun her yönüne hücuma, top karşılama, servis ve blokta dikkat etmeliyiz. ”
Dünya Kupası madalyası onun için önemli ve değerliydi. Voronkova, ekibin nihai hedefine daha fazla odaklanmaya çalıştı.
“Burada yürekten çalışıyor ve oynuyoruz. Bence bu birinci önceliğimiz. Bir noktada, umarım madalya alabiliriz. Tabii, bu mükemmel bir durum olurdu. Ancak ekibimizi daha fazla güçlendirmemiz gerekiyor ve böylece Olimpiyat Oyunları için iyi hazırlanabiliriz. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu