1. LigKadınlarLiglerManşet

Kale 1957 Spor, TVF’nin Vereceği Kararı Bekliyor

Yeni tip koronaviris (Kovid-19) salgını sebebiyle Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Kadınlar 1.Lig maçlarının ertelenmesiyle, şampiyonluk hedefine finale yükselerek emin adımlarla ilerleyen Kale 1957 Spor, federasyondan gelecek kararı bekliyor.

Kale 1957 Spor Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu Emre Alkan, federasyonun ligleri erteleme kararı sonrasında teknik ekibi ve oyuncuları evlerine gönderdiklerini belirtti.

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan gelecek kararı beklediklerini ifade eden Alkan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Çanakkale’nin Çan ilçesinde kurulmuş bir kulübüz ve Sultanlar Ligine yükselme hedefiyle başladığımız bu sezonda, muhteşem bir performans göstererek Normal sezonu ve Yarı Final grubunu lider tamamladık. Şehrimiz, taraftarımız ve takımımız birbirine kenetlenmiş şekilde şampiyonluğa doğru emin adımlarla ilerlerken, ortaya çıkan bu salgın durumu bizleri de olumsuz etkiledi. Federasyondan gelen karar sonrası teknik ekibimizi ve oyuncularımızı evlerine gönderdik. Yabancı oyuncularımızı da ülkelerine uğurladık. ” dedi ve sözlerine devam etti;

“Ülkece zor bir süreçten geçtiğimiz şu dönemde final maçlarının oynanması ihtimalini düşük görüyoruz. Federasyonun, finale yükselen dört güzide kulübü Kale 1957 Spor, Sarıyer, Kuzeyboru ve İlbank takımlarını üst lige terfi ettirmesini bekliyoruz. Tabii ki de bu kararı vermek Federasyonun tasarrufundadır ve bunun bilincindeyiz. İnşallah ülkece yaşadığımız bu zor günleri çabuk atlatır ve önümüzdeki sezon daha güzel bir sezon yaşarız.”

Fotoğraf: Tekin Ateşnal

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu