Genel HaberlerManşet

Kanser Teşhisinden Çeyrek Finale

Alman Voleybol Ligi / Voleybol Bundesliga (VBL), Allianz MTV STUTTGART’ın Amerikalı rakibi olan Krystal Rivers’ın benzersiz hikayesini anlatan gerçekten ilham verici bir video yayınladı. Video gerçekten duygusal bir video, Krystal’in çocukluğundan beri pek çok olumsuzluk ve bir dizi zorlukla başa çıkmayı nasıl başardığını bunların arasında 2014’te kanser teşhisi de var gözden geçiriliyor.

Alabama Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Rivers, Fransa’daki BEZIERS Angels’ın saflarına katılmak için Avrupa’ya taşındı, ancak sonunda üç sezondur oynadığı Stuttgart’ta gerçek bir “ ev ” buldu ve çok büyük bir katkıda bulundu. Allianz MTV STUTTGART, onun yardımıyla 2019’da elit CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolunun çeyrek finaline ulaşan ilk Alman kadın takımı oldu.

Bununla birlikte, hayat Rivers için hiçbir zaman kolay olmamıştı, ancak kısa süre sonra erkek kardeşinde bir rol model ve bir şekilde rekabete dayalı spora katılımının yolunu açacak birini buldu. Koronavirüs salgınının patlak vermesinden bu yana yaşadığımız zorlu zamanlarda, Krystal’in hikayesi gerçekten ilham verici ve motive edici. Rivers, “Çevrenizdeki desteği kullanmanın bir yolu var, bu yüzden pozitif kalın ve önünüzde ne olursa olsun, her zaman etrafında bir yol bulabilirsiniz,” diyor.

Rivers, şu anda CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu 2021’in grup aşamasının yarısında, 59 sayılık kişisel bir istatistik ile Savino Del Bene SCANDICCI’dan Magdalena Stysiak’ın (63) ardından ikinci en skorer oyuncu. Rivers ve Allianz MTV STUTTGART, Şubat ayı başlarında Kaliningrad’da çeyrek finalde yer alma arayışlarına ev sahibi Lokomotiv’in yanı sıra diğer iki elit takımla – Rusya’nın Dinamo MOSKOVA ve Eczacıbaşı VitrA ile oynayacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu