ManşetMilli Takımlar

Kaptan Eda: Hırvatistan maçına odaklanmalıyız

2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri’ndeki ilk maçında Almanya’ya 3-1 kaybeden A Milli Kadın Voleybol Takımımızda kaptan Eda Erdem Dündar ve oyunculardan Hande Baladın, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

A Milli Kadın Voleybol Takım kaptanı Eda Erdem Dündar yaptığı değerlendirmede; “Almanya, bugün çok iyi servis attı. Maçın genelinde hatasıza yakın bir oyun sergilediler. İlk maç bizim adımıza zorlu geçti. Zor geçeceğini de biliyorduk. Rakibimiz bizden daha iyi oynadı ama önümüzde 4 maçımız daha var. Bugünkü karşılaşmayı unutup, yarın oynayacağımız Hırvatistan karşılaşmasına odaklanmalıyız” dedi.

Turnuvalarda ilk maçların her zaman çok zor olduğunu belirten Hande Baladın ise; “Elemelere iyi bir başlangıç yapamadık. Kendi oyunumuzu oynayamadık. Grubumuzda oynayacağımız iki maçımız daha var. Şansımız halen devam ediyor. Daha iyi bir performans sergileyeceğimizi biliyoruz. Hırvatistan karşılaşmasının da zor geçeceğinin bilincindeyiz. Eğer kendi oyunumuzu oynayabilirsek herkesi yenebilecek güçte olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu