Genel Haberler

Kaptan Eda’dan ‘’Oyuna Devam’’

P&G’nin lider kadın bakım markası Orkid ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi 40 yılı aşkın süredir kadınların ve genç kızların özgüvenli şekilde hayatlarına devam etmelerini destekleyen Orkid’in, gerçekleştirdiği araştırmaya göre; ergenlik döneminde spor yapan kızlar, istedikleri kişi olmalarına yardımcı olabilecek özgüven ve beceriler kazanıyor. Buna rağmen genç kızların neredeyse yarısının düzenli spor yapmadığı sonucuna ulaşan Orkid, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile kız çocuklarının spora devam etmelerine yönelik gerekli spor malzemelerinin sağlanması konusunda destek olacak.

Proje ile on binlerce genç kıza ulaşılması hedefleniyor.

“Oyuna Devam” Edememek, Kızların Özgüvenlerini de Etkiliyor
Orkid’in İpsos ile Türkiye genelinde gerçekleştirdiği araştırmaya göre; ergenlik döneminde spor yapan kadınların %77’si, sporun bugün oldukları kişi olmalarına yardımcı olduğunu belirtiyor. Ergenlik döneminde spor yapan kadınlar, sporun fiziki zindeliklerine ek olarak, özgüven, zihinsel dayanıklılık ve takım çalışması becerilerini geliştirdiğini vurguluyor. Buna rağmen, okul ve sınavlara odaklanma ihtiyacı hissetmek, maddi zorluklar ve aile, arkadaşlarından yeterli desteği görememe gibi sebeplerle genç kızların 5’te 1’i hiç spor yapmıyor.

Proje hakkında konuşan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Yaprak ‘’Kadınların ve genç kızların güçlenmesi ve daha özgüvenli olmasını destekleyen bir marka olarak, geçtiğimiz yıllarda başlattığımız ‘Okula Devam’ projemiz gibi eğitim hayatının yanı sıra spor hayatının da ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Sadece eğitim anlamında değil, sosyal ve çevresel anlamda da spor hayatının kesintisiz olabilmesi büyük önem taşıyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; spor yapmak, kızların özgüven ve önemli yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı oluyor. Genç kızlarımızı spora teşvik etmek için uzun süredir devam eden misyonumuzla, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile bir araya gelerek ‘Oyuna Devam’ kampanyamızla kız çocuklarının spora devam etmelerine yönelik gerekli spor malzemelerinin sağlanması konusunda destek olacağız. Biz de genç kızların özgüvenli birer birey olarak yetişebilmeleri için hayata geçirdiğimiz Oyuna Devam projesi ile hem bu konuyla ilgili farkındalık yaratmak, hem de bağış kampanyamızla kızların spor hayatlarına devam edebilmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

TMOK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener; “Yüz yılı aşkın geçmişimiz ile Türk sporunun en köklü paydaşlarından birisi olarak Türk sporunun gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmeleri; bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimleri için spor yapmaya yönlendirilmeleri bilinciyle Orkid ile ‘’Oyuna Devam’’ projesi kapsamında bir araya geldik. Orkid’in genç kızların özgüvenli bireyler olarak hayatlarını sürdürebilmeleri hedefiyle ortaya koyduğu bu proje bizim için çok büyük önem taşıyor. Bu projeyle genç kızlarımıza oyuna devam edebilmeleri için gerekli spor malzemelerini ulaştıracak ve onların spor hayatlarından kopmamalarını sağlayacağız. İnanıyorum ki Oyuna Devam projesi ile toplumda spora olan farkındalığı arttırırken aynı zamanda genç kızlarımızın hayatlarında da olumlu izler bırakacağız” şeklinde konuştu.

Orkid Spora Destekleriyle Genç Kızlara ‘’Oyuna Devam’’ Demeye Devam Ediyor
Türkiye A Milli Kadın Voleybol takımının Cesaret Sponsoru olan Orkid, geçtiğimiz dönemde spor ile uğraşan genç kızların yanında olmak adına yürüttüğü kampanya çerçevesinde Türkiye Voleybol Federasyonu’nun TVF Ankara Voleybol Lisesi’nde okuyan kız öğrencilere burs desteği sağlamıştı. Genç kızlara gösterdiği desteği her alanda devam ettiren Orkid, bu kez ‘’Oyuna Devam’’ kampanyasıyla Türkiye’nin dört bir yanında on binlerce genç kıza ulaşmayı hedefliyor. Marka genç kızları sporla tanıştırmak ve yetişmek amacı ile çalışmalarını sürdürüyor. iş birliği ile kız öğrencilerinin özgüvenli bir şekilde spora devam edebilmesi amacıyla hayata geçirdiği “Oyuna Devam” projesi başlıyor. Proje döneminde satın alınacak her bir Orkid paketi ile, Türkiye’nin farklı bölgelerinde 20 ilde sporla uğraşan on binlerce genç kıza ulaşılarak spor malzemesi desteği gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu