Kar Voleybol Topluluğu Bilgilerini Paylaştı

0
50

Devam eden salgına rağmen 2021’de bir dizi uluslararası etkinlik gerçekleştirme planları tasarlanırken, Kar Voleybol topluluğu, Ulusal Federasyonların temsilcilerinin ve etkinlik destekçilerinin birbirlerinden bir şeyler öğrenmesi için bir video konferans çağrısı yapmak üzere sanal olarak toplandı. Bu yeni ve heyecan verici sporla ilgili deneyimlerini paylaştı.

CEV Kar Voleybolu Departmanı, bu çevrimiçi oturumu CEV Düzenleme Çerçevesinin en son sürümünü gözden geçirmek için bir fırsat olarak kullandı ve aynı zamanda katılımcılara CEV Yönetim Kurulu tarafından Kar Voleybolu etkinliklerinin organizatörlerine yardım ve destek için onaylanan yardım paketi hakkında bilgi vermek için kullandı.

Bununla birlikte, bu video konferans çağrısının temel amacı, Kar Voleybolu topluluğunu bir araya getirmek ve küresel sağlık krizinin getirdiği birçok kısıtlamaya rağmen sporun daha da büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmak için bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktı.

Bu bağlamda, CEV’in 2015’in sonlarında portföyüne eklediğinden bu yana Kar Voleybolu etkinliklerinin ön saflarında yer alan üç etkinlik organizatörünün deneyimlerini dinlemek özellikle ilginç ve ilham vericiydi. Chaka2’den Martin Kaswurm katılımcıları aldı 2009’da Avusturya Alpleri’nde Kar Voleybolunun en başından, 2018’de Wagrain’de düzenlenen açılış #EuroSnowVolley ve bunlarla bağlantılı olarak düzenlenen Kar Voleybol Gecesi gibi önemli olaylara kadar, hafıza şeridinde büyüleyici bir yolculuk yaptı.

Martin’in sunumu sayesinde katılımcılar, Kar Voleybolunun boş zaman aktivitelerinden halihazırda küresel medyaya maruz kalmış, sosyal medyada büyük bir hit olmuş ve katılımın etkileyici bir oranda arttığı bir spora dönüşmesine tanık olabildiler.

Matteo Carlon ve Snow Volley Italia’nın yolculuğu, 2015’te amatör oyunculara odaklanarak gerçekleştirilen ilk Kar Voleybolu etkinliğiyle bir şekilde benzer, ancak aynı zamanda farklı oldu. O zamandan beri, İtalya’daki en ikonik kayak merkezlerinden bazılarında yedi duraktan oluşan ulusal turun 2019 baskısında 800’den fazla oyuncuyu içeren spor muazzam bir şekilde büyüdü.

Hem Kaswurm hem de Carlon, CEV ve FIVB gibi uluslararası spor organizasyonlarıyla işbirliğinin, nihai hedefi 2026’da Kış Olimpiyatları programına sporu eklemek olan heyecan verici bir yolculukta Kar Voleybolunu bir sonraki seviyeye taşıdığını kabul etti. Sosyal medyanın ve influencer’ların kullanımı bu kapsamda oldukça önemli ve Kar Voleybolu topluluğu yıllar içinde büyümüş ve hem sponsorların hem de medyanın ilgisini çekebilmiştir.

Oğuz Değirmenci, Türkiye’de beş Avrupa Turu etkinliğine ve iki ulusal şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan edindiği tecrübeyi paylaştı ve ilk kez organizatörlerin sporu kurmaya gelince uğraşması ve üstesinden gelmesi gereken pek çok zorluktan bahsetti. Sahalar, hızla değişen hava koşullarıyla başa çıkmak, vb. Bununla birlikte, çok çalışırsanız ve oyunu büyütme şevkini ve motivasyonunu paylaşırsanız hiçbir zorluğa dayanmak imkansız değildir!
CEV şu anda 2021 sezonu takvimini tamamlamak için Ulusal Federasyonlar ve destekçilerle yakın bir şekilde çalışıyor. CEV Kar Voleybolu Çalışma Grubu Başkanı Peter Kleinmann’ın da belirttiği gibi, bu oturum, 2021’de uluslararası ve yerel rekabetin dönüşünü beklerken, Kar Voleybolu ailesinin üyeleri arasında bilgi paylaşımı ve bazı iyi hisler yaymak için çok önemliydi. .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here