Kar Voleybolu

Kar Voleybolu Ateşi Arjantin’de Yanmaya Başladı

Bundan sonra kar voleybolu oynamaya devam edecek misiniz? sorusuna Arjantin milli kar voleybolu takımının dört sporcusunun hep birlikte heyecanla verdiği cevap Evet, isteriz! Oldu.

Julieta Puntin, Cecilia Peralta, Maria Eugenia Tuliz ve Maria Virginia Zonta, hepsi plaj voleybolundan geliyorlardı, ancak ilk kez FIVB’nin organizasyonda oynadıkları en sevdikleri sporun yeni kış versiyonuna çabucak tutuldular.

Arjantin, Kış Olimpiyatları’nda hiç madalya kazanmamış bir ülke olabilir, ancak bu dört kız voleybolcu sayesinde, ilk Kar Voleybolu Dünya Turu denemesinde bronz madalyaya ulaştılar ve Güney Amerika ülkesinde olası bir kış sporu ateşini ateşlediler.

Kadın sporcular, ilk turnuvalarında kesinlikle madalya kazanmayı beklemiyorlardı. Madalyayı kazandıktan sonra Arjantin’deki gazete, televizyon ve radyodan birçok gazeteci onları aradı ve deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istedi.

Bu beklenmedik başarı öyküsü Arjantinli sporcular için oldukça hızlı bir şekilde gelişti. Yaklaşık bir ay önce her biri FeVA’dan bir telefon aldı ve bu yeni spora katılmaya davet edildi. Onlarda bu teklifi kabul etti. Kar voleybolunun var olduğunu biliyorlardı ama hakkında pek bir şey bilmiyorlardı.

Voleybolcular, milli takımda plaj voleybolu oynuyorlardı  ve iki spor arasındaki birçok benzerlik muhtemelen federasyonunun onları seçmesine neden oldu. Kum üzerinde çeşitli kombinasyonlarda birlikte oynadıklarından oyuncular birbirlerini son derece iyi tanıyorlardı. Ancak karda, maçlar sırasında bile hareket halindeyken takımdaki pozisyonları ve rolleri zamanla değişti. İlk antrenman ve son maçlarını takip edenler iki farklı takım izliyor gibi oldular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu