Kar Voleybolu

Kar Voleybolu İçin Yaz Tatilinden Vazgeçti

Anna Dostalova, 2019 FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu’nun Güney Arjantin’deki Bariloche ilk kez bir turnuvaya ev sahipliği yaptığı etkinlikte tanıdık bir partner ile mücadele etti.
Takım arkadaşları 28 yaşındaki genç kızkardeşi  Magdalena Dostalova, ve 23 yaşındaki Sarlota Svobodova idi.
Bariloche, sezonun başlarında Avusturya’daki Wagrain-Kleinarl ve İtalya’daki Plan de Corones / Kronplatz turnuvalarını takip etti. Bu da Dostalova’nın Güney Amerika’nın kışı için Avrupa’nın yazından vazgeçmesi anlamına geldi.
Dostalova, “Birlikte oynuyoruz, birlikte eğleniyoruz, oynayabildiğimiz her anın tadını çıkarıyoruz” dedi. “Bunu yapıyoruz, çünkü zamanımızdan feragat ederek seyahat edip oynamamız gerektiğini öğrendik. Sarlota, bizimle birlikte bu çılgın yolculuğa eğlenmeyi kabul ettiği andan itibaren katıldı.
“Arkadaşlarımın çoğu zaten voleybol manyak olduğumu düşünüyor. Ancak yazın ortasında bırakacağınız insanlara, eksi derecelerde karda voleybol oynamak için gittiğinizi söylediğinizi hayal edin.”
Dostalova çok sportif bir aileden geliyor. Magdalena’nın yanı sıra anneleri Eva Emingerova-Dostalova, Çekoslovakya için voleybol oynadı. Bununla birlikte, Rio de Janeiro 2016 Olimpiyat Oyunlarında gümüş ve  Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarında bronz madalya kazanan en tanınmış kardeşleri Josef Dostal’dır.
Dostalova, “Rekabetimizde birbirimizi aile olarak destekliyoruz ve erkek kardeşim ve ekibiyle fizyoterapist olarak çalışıyorum” dedi. “Hepimiz spor sevgisini anlıyoruz ve çok çalışmak ve hayattan zevk almak fikrini paylaşıyoruz.”
Dostalova, 2016 yılında piyasaya çıkmasından bu yana Avrupa Turu hakkında tanıdık bir yüz oldu. 2017’de  Michaela Knoblochova ile turun Kar Kraliçeleri oldular.
Turda, Dostalova birkaç değişiklik gördü ancak sporun kısa sürede ne kadar geliştiğini de gözlemledi.
“3’e 3 oynamak, sporun plaj voleyboluna çok benzemesinden iç mekanlara yakınlaşmasına neden oldu. Dostalova, bu daha çok strateji ve taktikle daha çok takım sporu olduğu anlamına geliyor ”dedi. “2016’da herkesin herkesi tanıdığı büyük bir aile gibiydik. 2019’da daha fazla sporcu kar voleybolu oynamaya başladı ve artan insan sayısını şahsen tanımak o kadar kolay değil.
“Elbette, daha fazla sporcu daha fazla takım ve daha fazla rakip demek. Dünyanın dört bir yanından gelen ekipler, beş kıtanın hepsinde yarışıyor, bu yüzden spor kesinlikle daha ilginç ve rekabetçi hale geliyor. ”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu