Kar VoleyboluManşet

Kar Voleybolu Milli Takımlarımız, CEV U20 Avrupa Şampiyonası’nı Bronz Madalya ile Tamamladı

.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) bu yıl ilk kez düzenlenen U20 Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye Erkek ve Kadın Kar Voleybol Milli Takımlarımız turnuvayı bronz madalya tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.

Gürcistan’ın ev sahipliğinde Bakuriani şehrinde düzenlenen U20 Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda erkekler kategorisinde mücadele eden Türkiye 1 takımımız (Tuna İmdat-Barış Gürdalı-Ahmet Can Tür-Mehmet Buğra Türkel) yarı final maçında Çekya’ya 2-0 mağlup oldu ve final şansını yitirdi. Millilerimiz, üçüncülük maçında Bulgaristan’ı 2-0 mağlup etti ve turnuvayı bronz madalya ile tamamladı.

Türkiye 2 takımımız (Nevzat Kaan Erol-Mehmet Enes Erol-Ege Taş-Halil İbrahim Yarar) ise klasman maçında İtalya’ya 2-0 mağlup oldu ve turnuvayı 6. sırada tamamladı.

Kadınlar kategorisinde ülkemizi temsil eden Türkiye 2 takımımız (Ilgım Zehra-Yasemin Yıldırım-İrem Çetin-Bahar Doğan) yarı finalde Çekya’ya 2-1 kaybetti ve final şansını yitirdi. Millilerimiz, üçüncülük maçında İtalya’yı 2-1 mağlup ederek turnuvayı bronz madalya ile tamamladı.

Türkiye 1 takımımız (Su Şimdim-Ceylin Sayar-Sahra Yücetürk-Petek Civan) ise klasman maçında Ermenistan’ı 2-0 mağlup etti ve turnuvayı 5. sırada tamamladı.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu